Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2011, 16:26

autor: sathorn

Square Enix ogłasza rozpoczęcie prac nad nowym Championship Managerem

Beautiful Games Studio oraz Shanda Games wspólnie pracują nad Championship Manager: World of Football - menadżerze piłkarskim opartym na popularnym ostatnimi czasy modelu biznesowym free-to-play.

Firma Square Enix, właściciel praw do marki Championship Manager, ogłosił, że pojawi się kolejna część serii. Nie będzie to jednak „duża” wersja przeznaczona na PC, ale gra oparta na modelu biznesowym free-to-play.

Square Enix ogłasza rozpoczęcie prac nad nowym Championship Managerem - ilustracja #1

Najnowsza część utytułowanej serii menadżerów piłki nożnej nosi tytuł Championship Manager: World of Football i przeznaczona jest na przeglądarki internetowe. Póki co gra tworzona przez Beautiful Game Studios i Shanda Games przeznaczona jest jedynie na rynek chiński. Jeżeli jednak odniesie sukces w Kraju Środka, możemy być pewni przeniesienia jej w inne regiony świata.

Od czasu Championship Manager 2010 seria nie doczekała się „pełnoprawnej” konynuacji. Championship Manager 2011 pojawił się jedynie na iOS, natomiast na Facebooku od czerwca tego roku możemy zagrać w Championship Manager: Rivals.

Nienajlepsze czasy nadeszły dla Beautiful Game Studios. Prace nad kolejną dużą częścią serii zostały zawieszone ponad dziesięć miesięcy temu, po tym jak zwolniono 80% pracowników w 2009 roku. Czy marka Championship Manager nie ma już szans na odrodzenie, a Square Enix chce po prostu wycisnąć z niej co się da produkując małe spin-offy? Być może współpraca z chińskim Shanda Games tchnie nieco życia tę serię, ale nie liczyłbym na to za bardzo.

Square Enix ogłasza rozpoczęcie prac nad nowym Championship Managerem - ilustracja #2