Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2021, 16:20

Sprzedaż Grim Dawn przekroczyła 2,5 mln kopii (a nawet 5 mln)

W ogłoszeniu o pracę przedstawiciele Crate Entertainment zdradzili wyniki sprzedaży Grim Dawn. Wynika z nich, że tytuł oraz wydane do niego dodatki rozeszły się w nakładzie ponad 5 milionów kopii.

Przedstawiciele Crate Entertainment zdradzili wyniki sprzedaży Grim Dawn. W ogłoszeniu o pracę (firma tworzy właśnie RTS-a Farthest Frontier), które możemy znaleźć w serwisie Gamasutra, podano, że podstawowa wersja gry rozeszła się nakładzie ponad 2,5 miliona kopii. Po doliczeniu do tego wyników wypracowanych przez DLC wartość zwiększa się do 5 milionów egzemplarzy.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że ostatni raz twórcy pochwalili się sprzedażą Grim Dawn w 2017 roku. W tym czasie tytuł rozszedł się w nakładzie miliona egzemplarzy.

Grim Dawn to gra z gatunku RPG akcji, która zadebiutowała na PC 25 lutego 2016 roku. Tytuł spotkał się z ciepłym odbiorem ze strony krytyków – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 83%. Z biegiem czasu produkcja doczekała się dwóch dużych dodatków – Forgotten Gods i Ashes of Malmouth.

  1. Grim Dawn – oficjalna strona
  2. Recenzja gry Grim Dawn - Titan Quest ma godnego następcę