Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2018, 08:54

Zapowiedziano Grim Dawn Forgotten Gods

Zespół Crate Entertainment zapowiedział Grim Dawn: Forgotten Gods, czyli drugi duży dodatek do popularnego hack'n'slasha. Udamy się w nim do pustynnej krainy, gdzie znajdziemy ruiny zapomnianego miasta i zmierzymy się z prastarymi bóstwami.

Dodatek pozwoli zwiedzić pustynną krainę. - Zapowiedziano Grim Dawn Forgotten Gods - wiadomość - 2018-03-06
Dodatek pozwoli zwiedzić pustynną krainę.
GRIM DAWN: FORGOTTEN GODS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Crate Entertainment
  2. Wydawca: Crate Entertainment
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: druga połowa 2018 r.

Grim Dawn okazało się dużym sukcesem i tylko w serwisie Steam sprzedano prawie 1,2 mln egzemplarzy (według danych Steam Spy) tego RPG-a akcji. W październiku zeszłego roku ukazał się pierwszy dodatek Ashes of Malmouth, który również spotkał się z ciepłym przyjęciem. Teraz autorzy, czyli ludzie ze studia Crate Entertainment, zapowiedzieli drugie rozszerzenie, zatytułowane Forgotten Gods.

Dodatek pozwoli nam opuścić granice Imperium Erulan. Gracz uda się na wyprawę do nowej krainy, pełnej spalonych słońcem pustyń, oaz i terenów wulkanicznych. W sercu tych ziem znajdziemy ruiny zapomnianego miasta, którego sekrety nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Fabuła ma się obracać wokół przebudzenia tytułowych zapomnianych bogów – prastarych istot, które wzbudzają przerażenie nawet u znanych z poprzednich przygód wiedźmich bóstw.

Poza kampanią Grim Dawn: Forgotten Gods zaoferuje wiele dodatkowych mocy oraz setki niedostępnych wcześniej przedmiotów. Podczas zabawy zmierzymy się z dziesiątkami nowych przeciwników, zarówno na powierzchni, jak i w licznych podziemiach. Ponadto autorzy obiecują dodatkowy tryb rozgrywki, ale na razie nie są jeszcze gotowi zdradzić żadnych konkretów na ten temat.

Prace nad Grim Dawn: Forgotten Gods są w zaawansowanym stadium, a premiera ma nastąpić w drugiej połowie tego roku. Twórcy planują regularne udostępnianie nowych informacji na temat dodatku, a kolejną partię konkretów otrzymamy 19 marca.

Zapowiedź Forgotten Gods bez wątpienia spotka się z pozytywnym odzewem. Poprzedni dodatek okazał się bardzo udaną produkcją, a postawienie na pustynne klimaty w drugim rozszerzeniu powinno dodatkowo przypaść do gustu fanom Titan Quest, gdzie mogliśmy zwiedzić fantastyczną wersję starożytnego Egiptu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Grim Dawn - Titan Quest ma godnego następcę