Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2023, 11:26

Grim Dawn, konkurent Diablo z oceną 93% na Steam, dostanie tonę nowości w aktualizacji 1.2.0.0

Już na dniach cieszące się dużą popularnością RPG akcji Grim Dawn otrzyma potężną aktualizację. Patch oznaczony numerem 1.2.0.0 ma „zapoczątkować nową erę” w grze przed wydaniem dodatku Fangs of Asterkarn.

Źródło fot. Crate Entertainment
i

Przynoszę dobre wieści dla wszystkich fanów Grim Dawn. Już 16 listopada popularny RPG akcji od studia Crate Entertainment otrzyma aktualizację 1.2.0.0. Z informacji twórców przekazanych za pośrednictwem Steama wynika, że patch wprowadzi do gry całe mnóstwo zmian i nowości, które dotkną nie tylko samą rozgrywkę, ale także warstwę wizualną czy funkcję modowania. Poniżej wymieniam najważniejsze z nich.

  1. Zaktualizowano skalowanie poziomu trudności normalnego i elitarnego – na tym pierwszym więcej obszarów będzie skalowanych do poziomu 100., a na drugim – wszystkie.
  2. Przerobiono wartość i częstotliwość wypadania łupów – szansa na to, że wróg zostawi po sobie przedmioty, została zmniejszona o 30-60%. Aby to zrekompensować, znacznie zwiększono jakość łupów i ilość upuszczanego żelaza.
  3. Dodano funkcję uniku – umiejętność domyślnie przypisana do klawisza spacji przerywa każdą inną akcję, aby wywołać natychmiastowy odskok postaci w wybranym kierunku, oferując przy tym krótkie okno nietykalności.
  4. Usunięto mikstury zdrowia i energii – będą od teraz używane jak umiejętności i nie trzeba już ich przechowywać w ekwipunku.
  5. Dodano nowe funkcje ułatwień dostępu – w razie potrzeby gracze mogą m.in. wyłączyć mgłę oraz cykl dnia i nocy (domyślnie ustawione zostanie południe) lub wyświetlić licznik czasu odnowienia umiejętności.
  6. Zwiększono rozmiar pliku map tworzonych przez społeczność – moderzy będą mogli zaprojektować mapy o maksymalnej wadze do 4 GB (dotychczas było to 2 GB).

Powyższa lista jest jedynie drobnym ułamkiem zmian, jakie do Grim Dawn wprowadzi nadchodząca aktualizacja. Jeśli chcecie poznać szczegóły patcha, zachęcam do odwiedzenia tej strony.

Deweloperzy zapewniają, że aktualizacja „zapoczątkuje nową erę” w grze przed przyszłoroczną premierą dodatku Fangs of Asterkarn. Biorąc pod uwagę ich zaangażowanie w blisko ośmioletni tytuł, nie dziwi fakt, że produkcja cieszy się tak świetną reputacją wśród graczy. W momencie pisania tej wiadomości Grim Dawn na Steamie może poszczycić się aż 86 824 ocenami, z czego 93% stanowią opinie pozytywne.

  1. Grim Dawn – recenzja
  2. Grim Dawn – karta gry na Steamie
  3. Grim Dawn – oficjalna strona

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej