Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2010, 20:59

autor: Olek

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS

Podczas dzisiejszej konferencji koncernu Nintendo poznaliśmy nie tylko datę premiery i cenę (na razie jedynie na rynku japońskim) nowej kieszonkowej konsoli 3DS, ale także listę ponad 30 gier, jakie wydane zostaną na tę platformę w pierwszej kolejności. O niektórych tytułach od razu zrobiło się głośno, dlatego warto przyjrzeć im się ciut bliżej.

Podczas dzisiejszej konferencji koncernu Nintendo poznaliśmy nie tylko datę premiery i cenę (na razie jedynie na rynku japońskim) nowej kieszonkowej konsoli 3DS, ale także listę ponad 30 gier, jakie wydane zostaną na tę platformę w pierwszej kolejności. O niektórych tytułach od razu zrobiło się głośno, dlatego warto przyjrzeć im się ciut bliżej.

Splinter Cell 3D

Ostatni raz Sam Fisher widziany był na konsolach z logo Nintendo w grze Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent. Tym przyjemniej było usłyszeć, że mistrz skradania się i cichych ataków zawita na nową platformę. O grze Splinter Cell 3D wiadomo na razie bardzo niewiele. Pierwsze opublikowane obrazki wskazują, że Sam po raz kolejny przywdzieje noktowizor i swój stylowy kombinezon. Zaskakuje jedynie brak nazwiska Toma Clancy'ego w nazwie gry, choć może to być jedynie niezamierzonym skrótem. Termin premiery pozostaje nieznany.

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #1

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #2

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #3

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #4

 

Resident Evil: Mercenaries

O tym, że seria Resident Evil trafi na nową kieszonkową konsolę Nintendo wiadome było już od czerwcowych targów E3. Oficjalnie zapowiedziano wówczas Resident Evil: Revelations. Firma Capcom przygotowuje jednak dla Nintendo 3DS także drugą grę z tego cyklu. Chodzi o Resident Evil: Mercenaries. Zgodnie z nazwą tytuł zawierać będzie misje najemników z RE 4 i 5, wzbogacone o nowe opcje zabawy i kilka dodatkowych grywalnych postaci znanych fanom serii. Graczom przyjdzie zmagać się z hordami przeciwników i nieubłaganie biegnącym czasem. Warto odnotować, że gra wykorzysta wbudowanego w konsolę łącza wifi, co odczytać można jako zapowiedź trybu multiplayer.

W Internecie pojawiło się dziś także kilka świeżych obrazków z Resident Evil: Revelations. Trzeba przyznać, że obie gry prezentują zbliżony, niezły (jak na parametry techniczne konsoli) poziom oprawy graficznej. Zagadką pozostają daty wydania obu tytułów.

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #5

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #6

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #7

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #8

 

 

Metal Gear Solid 3DS: Snake Eater

Ta gra również zaanonsowana została na Electronic Entertainment Expo w Los Angeles, więc zaskoczeniem nie jest. Firma Konami potwierdziła dziś oficjalnie to, co Hideo Kojima ujawnił dwa tygodnie temu podczas Tokyo Game Show. Metal Gear Solid 3DS: Snake Eater zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Przy tej okazji na stronie internetowej gry pojawił się świetny nowy trailer.

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #9

 

Driver 3D

Wśród gier, w jakie zagramy na Nintendo 3DS, znajdzie się także Driver 3D. Tytuł wydany zostanie przez koncern Ubisoft w przyszłym roku. Pierwsze obrazki z gry zapowiadają „ścigałkę” w starym, dobrym stylu. Do tego dojdą utrzymane w komiksowej stylistyce animowane wstawki fabularne. Całość wygląda naprawdę nieźle. Twórcy gry zapowiadają też, że samochody w Driver 3D można będzie upiększać i tuningować.

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #10

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #11

 

Splinter Cell i Metal Gear Solid na Nintendo 3DS - ilustracja #12