Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2004, 14:14

autor: Łosiu

Splinter Cell 4 i Prince of Persia 3 z Electronic Arts?!

Jeszcze nie ucichły wszystkie głosy oburzenia związane z faktem wykupienia przez koncern EA wyłącznych praw do produkcji gier opartych na licencji ligi NFL, a dziś ponownie świat obiega niezwykle niespodziewana informacja. Otóż Electronic Arts wykupił piątą część udziałów w koncernie UbiSoft, jednym ze swoich największych konkurentów.

Jeszcze nie ucichły wszystkie głosy oburzenia związane z faktem wykupienia przez koncern EA wyłącznych praw do produkcji gier opartych na licencji ligi NFL, a dziś ponownie świat obiegła niezwykła informacja. Otóż Electronic Arts wykupił piątą część udziałów w koncernie UbiSoft, jednym ze swoich największych konkurentów.

Udziały te zostały sprzedane Elektronikom przez holenderską firmę inwestycyjną Talpa Beheer B.V. Obecnie koncern oczekuje na pozytywną decyzję amerykańskiego urzędu antymonopolowego związanego z tym posunięciem, jednakże wszytko wskazuje, iż taką uzyska, gdyż zakupiony pakiet akcji nie jest pakietem większościowym.

Wszelkie dane finansowe związanie z transakcją jak na razie są poufne i nie udostępniono ich prasie (nieoficjalnie mówi się o kwocie 85-100 milionów dolarów). Naturalnie nie sposób nie postawić tezy, iż jest to pierwszy krok na drodze do przejęcia kontroli nad rywalem, tym bardziej, iż okazuje się, że żaden z obecnych udziałowców UbiSoft nie posiada tak dużego pakietu akcji jak EA.

Reasumując Electronic Arts ze swoimi 20% jest największym udziałowcem UbiSoftu!