Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2005, 17:22

autor: Jiker

Spectral Souls kolejną grą RPG zapowiedzianą na PSP

Posiadacze PSP narzekający na brak gier fabularnych są ostatnio mocno rozpieszczani kolejnymi wiadomościami o nowych pozycjach tego typu. Tym razem głos zabrał wydawca NIS America, który ogłosił chęć wydania gry Spectral Souls.

Posiadacze PSP narzekający na brak gier fabularnych są ostatnio mocno rozpieszczani kolejnymi wiadomościami o nowych pozycjach tego typu. Nie inaczej jest w tym wypadku - firma NIS America ogłosiła przed kilkoma dniami, iż rozpoczęła pracę nad przenosinami japońskiej taktycznej gry RPG wydanej w styczniu 2005 roku na PS2, zwącej się Shinki Gensou Spectral Souls II: Unlimited Side.

Spectral Souls kolejną grą RPG zapowiedzianą na PSP - ilustracja #1

 

Amerykańscy i europejski gracze otrzymają tę pozycję z nieco zmienionym tytułem. Brzmieć on będzie Spectral Souls, a sama gra trafi do sklepów pod koniec 2006 roku (w Stanach w październiku). Tak odległa data premiery spowodowana jest aktualnie kończonym tłumaczeniem innej gry jRPG, Generation of Chaos, która to ukaże się na amerykańskim rynku już w lutym przyszłego roku. Obie pozycje wyprodukowało studio Idea Factory.

Spectral Souls kolejną grą RPG zapowiedzianą na PSP - ilustracja #2

 

Historia Spectral Souls dotyczy wielkiej wojny odbywającej się w świecie Neverland. Gracz przejmuje kontrolę nad trzema postaciami, żołnierzami Royal Demon Kingdom, Imperial Army oraz Rebel Army. Rozgrywka polega na umiejętnym przełączaniu się pomiędzy armiami i rozgrywaniu bitew, tak aby osiągnąć jak najlepsze zakończenie (jedno z pięciu). Gra wyróżnia się nietypowym, jak na turowe RPG, systemem walki opierającym się na stosowaniu rozbudowanych kombosów wykonywanych nawet przez kilku wojowników jednocześnie.