Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2010, 08:31

autor: Marcin Skierski

Sony zapowiada Resistance 3

Na wczorajszej konferencji podczas targów gamescom w Kolonii, firma Sony w końcu zapowiedziała oficjalnie Resistance 3 – trzecią odsłonę popularnej strzelaniny FPP, której pierwowzór był jednym z tytułów startowych na PlayStation 3.

Na wczorajszej konferencji podczas targów gamescom w Kolonii, firma Sony w końcu zapowiedziała oficjalnie Resistance 3 – trzecią odsłonę popularnej strzelaniny FPP, której pierwowzór był jednym z tytułów startowych na PlayStation 3.

Japońska firma najlepsze zostawiła sobie na koniec i dzieło studia Insomniac Games zaprezentowała w ostatnich minutach swojego wystąpienia. Zapowiedź odbyła się w formie trwającego nieco ponad trzy minuty teasera, który nie prezentuje nawet skrawka właściwej rozgrywki, ale nie pozostawia żadnych wątpliwości o jakiej grze mowa.

Sony zapowiada Resistance 3 - ilustracja #1

Całość została zrealizowana w formie filmu, w którym występują prawdziwi aktorzy. Zaczyna się od przejazdu pociągu po wiejskim krajobrazie z kilkoma osobami w środku. W tle przygrywa spokojna muzyka, do czasu aż lokomotywa trafia do zaciemnionego tunelu i zatrzymuje się. U naszych bohaterów da się wyczuć niepokój wywołany pobytem w zupełnych ciemnościach, a ciszę przerywa pojawienie się dziwnego stwora. Zaatakowani w panice strzelając do przeciwnika przez chwilę widzą z czym mają do czynienia – to Chimera (główny rodzaj przeciwników w poprzednich częściach serii). Po chwili następuje najazd na logo Resistance 3 i wszystko staje się jasne – jedna z pozycji ekskluzywnych na PlayStation 3 powróci.

Nic poza tym się nie dowiedzieliśmy – żadnych szczegółów na temat rozgrywki, czy pokazania choćby skrawka materiału prosto z gry. Być może twórcy są na tak wczesnym etapie produkcji, że nie mieli jeszcze czego pokazywać. Opisywany materiał możecie obejrzeć korzystając z linka na samym dole tej wiadomości.

Sony zapowiada Resistance 3 - ilustracja #2

Na oficjalnym Twitterze dewelopera szybko pojawiła się informacja, że Resistance 3 ukaże się w 2011 roku. Spodziewamy się, że chodzi o jego ostatni kwartał – trudno bowiem oczekiwać, by panowie z Insomniac Games zdążyli dokończyć wcześniej swoje dzieło. W jednej z kolejnych notek zostaliśmy też poinformowani, że już w tym tygodniu możemy się spodziewać pewnych wiadomości na temat imprezy PAX (3-5 września), gdzie dostaniemy prawdopodobnie więcej szczegółów.

Trzeba przyznać, że trzecia część znanej strzelaniny nie była zbyt dobrze strzeżonym sekretem Sony. Pierwsze informacje na temat tej pozycji pojawiły się w zeszłym roku, gdy na jednym z dużych billboardów znaleziono jej logo. Już wtedy stało się jasne, że jest ona w produkcji i tylko kwestią czasu jest jej oficjalne potwierdzenie. Potwierdziły się też pierwotne przypuszczenia dotyczące daty wydania – już niemal rok temu spekulowano, że premiery pełnej wersji możemy się spodziewać w 2011 roku.