Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2018, 13:30

autor: Frozen

Sony nie przestanie inwestować w tytuły single player

Przedstawiciel Sony zapewnia, że firma nie zapomina o graczach preferujących rozgrywkę jednoosobową. Twierdzi, że duża część użytkowników PlayStation woli gry narracyjne od tytułów multiplayerowych, nawet tak popularnych jak np. Fortnite.

God of War na The Game Awards 2018 zdobył nagrody w trzech kategoriach, w tym najważniejszej – „Gry Roku”. - Sony nie przestanie inwestować w tytuły single player - wiadomość - 2018-12-11
God of War na The Game Awards 2018 zdobył nagrody w trzech kategoriach, w tym najważniejszej – „Gry Roku”.

Warrick Light, wiceprezes i dyrektor zarządzający w Sony Interactive Entertainment Europe, w rozmowie z magazynem MCVUK powiedział:

Podczas gdy 2018 rok był bez wątpienia wielkim rokiem dla Fortnite, był to również rok, w którym prężnie działaliśmy jako wydawca, skupiając się na naszych ekskluzywnych tytułach, takich jak God of War, Spider-Man, Detroit, czy też tytułach VR jak Astro Bot.

Modne hasła to jedno, a oczekiwania naszych graczy to zupełnie coś innego. Wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na gry oferujące najlepszą narrację i oszałamiającą rozgrywkę w trybie dla jednego gracza, o czym świadczy ogromna popularność Spider-Mana i God of War w tegorocznych zestawieniach. Byłem właśnie na rozdaniu nagród Golden Joystick – God of War wygrał pięć!

Marvel's Spider-Man w ciągu trzech dni od premiery rozszedł się w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy. - Sony nie przestanie inwestować w tytuły single player - wiadomość - 2018-12-11
Marvel's Spider-Man w ciągu trzech dni od premiery rozszedł się w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy.

Trudno dziwić się takim zapewnieniom, gdy niemal każdy większy tytuł dla jednego gracza wydany w tym roku przez Sony odniósł sukces. God of War sprzedał się wyśmienicie i zgarnął jedną z najważniejszych branżowych nagród, a Spider-Man od Insomniac Games, pomimo braku istotnych trofeów na swoim koncie, pod względem liczby nabywców wcale nie wypadł gorzej od Boga Wojny. Detroit: Become Human może i nie osiągnął tyle, co wcześniej wymienione tytuły, jednak nawet on może pochwalić się bardzo wysoką sprzedażą.

Wszystko wskazuje na to, że ten pozytywny trend w najbliższej przyszłości zostanie podtrzymany. W 2019 roku fani gier single player dostaną od Sony dobrze zapowiadające się Days Gone od Bend Studio i Dreams od Media Molecule, a w bliżej nieokreślonej przyszłości także Death Stranding, Ghost of Tsushima i The Last of Us: Part II.