Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2018, 13:20

autor: AlexB

Wielka konfrontacja na nowym zwiastunie Godzilli 2 Króla potworów

W sieci zadebiutował kolejny zwiastun filmu Godzilla II: Król potworów, czyli kontynuacji popularnej produkcji sprzed trzech lat. Tytuł wejdzie na ekrany kin pod koniec maja przyszłego roku.

Choć ostatni remake japońskiej Godzilli, za który odpowiadał Gareth Edwards, nie wszystkim przypadł do gustu, to zarobił w kinach całkiem przyzwoitą sumę pieniędzy i stał się podstawą dla tzw. MonsterVerse, tworzonego przez wytwórnie Warner Bros. i Paramount Pictures. Prócz wspomnianej produkcji z 2014 roku, należy do niego również Kong: Wyspa Czaszki. Pod koniec maja przyszłego roku do tej dwójki dołączy kontynuacja przygód wielkiej zmutowanej jaszczurki – Godzilla II: Król Potworów. Jej pierwszy zwiastun zadebiutował w lipcu. Teraz przyszedł czas na kolejną prezentację nadchodzącego tytułu. Zapraszamy na seans:

Godzilla II: Król Potworów opowie o zmaganiach tytułowego stworzenia z przypominającą ćmę Mothrą, przerośniętym pterozaurem Rodanem i trójgłowym smokiem Królem Ghidorą. Cała trójka powinna być doskonale znana osobom, które są za pan brat z oryginalną japońską serią, zapoczątkowaną jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku. Podobnie jak miało to miejsce w tamtych produkcjach, w amerykańskiej wersji bestie, zwane Tytanami, nie zamierzają się patyczkować podczas walk o dominację na świecie i w kinach będzie na nas czekało mnóstwo efektownej rozwałki.

Za reżyserię Godzilli II: Króla Potworów odpowiada Michael Dougherty, znany między innymi jako scenarzysta X-Men 2 oraz Superman: Powrót. Wśród aktorów występujących w filmie ujrzymy Millie Bobby Brown (Stranger Things), Kyle'a Chandlera (Wilk z Wall Street, Super 8, Manchester by the Sea), Kena Watanabe (Incepcja, Ostatni samuraj) oraz Verę Farmigę (Infiltracja, Obecność).

W maju czeka nas prawdziwe starcie gigantów. - Wielka konfrontacja na nowym zwiastunie Godzilli 2 Króla potworów - wiadomość - 2018-12-11
W maju czeka nas prawdziwe starcie gigantów.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że trwają już zdjęcia do kolejnego filmu z MonsterVerse – Godzilla vs. Kong (pierwsze fotosy z planu możecie obejrzeć tutaj). Produkcja reżyserowana przez Adama Wingarda (Notatnik śmierci, Gość, ostatnia Blair Witch) opowie o zmaganiach dwóch legendarnych potworów, których tłem są starania ludzkości, by pozbyć się z powierzchni Ziemi wszystkich ogromnych bestii, niezależnie od tego czy są dobre, czy złe. Premiera tytułu zaplanowana jest na 21 maja 2020 roku.

  1. Oficjalna strona Warner Bros.
  2. Recenzja filmu Godzilla w serwisie Gameplay.pl