Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2004, 16:28

autor: Klecha

Sonic Heroes bije rekordy sprzedaży; Sonic Mega Collection Plus trafi także do Europy

Europejski oddział korporacji SEGA donosi, że jej słynna maskotka po raz kolejny podbiła serca graczy. Na tym jednak nie koniec. Posiadacze komputerów PC i fani klasycznych gier z Sonic'kiem już teraz powinni przygotować się na kolejne uderzenie.

Europejski oddział korporacji SEGA donosi, że jej słynna maskotka po raz kolejny podbiła serca graczy. Na tym jednak nie koniec. Posiadacze komputerów PC i fani klasycznych gier z Sonic'kiem już teraz powinni przygotować się na kolejne uderzenie.

Sonic Heroes bije rekordy sprzedaży; Sonic Mega Collection Plus trafi także do Europy - ilustracja #1

 

Wydawcy podkreślają, że po raz kolejny Sonic pokazał na co go stać. Najnowsza gra z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej, czyli Sonic Heroes w wersji dla platform Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube od lutego bieżącego roku w samej Europie sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. Rzecz jasna poza półkami sklepowymi produkcja ta zdobyła sobie także serca graczy i przedstawicieli prasy, o czym chyba najlepiej świadczy recenzja naszego redakcyjnego kolegi.

Sonic Heroes bije rekordy sprzedaży; Sonic Mega Collection Plus trafi także do Europy - ilustracja #2

 

Informacja prasowa przypomina także o zbliżającej się europejskiej premierze Sonic Heroes dla komputerów PC, która nastąpi już 26 listopada. Warto więc dodać kilka słów o samej grze. Czarnym charakterem po raz kolejny zostaje złowrogi Eggman (vel Robotnik), który wraz z zastępami podległych mu robotów/kreatur planuje opanować bajkowy świat. Wraz z Sonic'kiem do walki z szaleńcem występują jeszcze Knucles oraz Tails. Razem tworzą nierozłączny „Team Sonic”, zaś ich zadaniem jest pomyślne przebrnięcie przez 14 zróżnicowanych poziomów (plus kilkanaście mini-zadań). Pomiędzy kolejnymi bohaterami można przełączać się w dowolnym momencie, zyskując tym samym dostęp do innych umiejętności. Sonica może szybciej biegać i (jako kulka) atakować wrogów. Knucles potrafi rozbijać na kawałki przeróżne przeszkody terenowe oraz miotać w oponentów fireballami. Z kolei Tails został obdarzony mocą latania, przydaną w wielu sytuacjach. Więcej informacji o grze znajdziecie na łamach Encyklopedii Gry-OnLine. Koniecznie sprawdźcie też niedawno wydane demo gry.

Sonic Heroes bije rekordy sprzedaży; Sonic Mega Collection Plus trafi także do Europy - ilustracja #3
Sonic Heroes bije rekordy sprzedaży; Sonic Mega Collection Plus trafi także do Europy - ilustracja #4

 

Ponadto SEGA oficjalnie zapowiedziała, że Europy trafi także Sonic Mega Collection Plus. Będzie to specjalna kolekcja przeznaczona zarówno dla fanów, jak i graczy, którzy chcieliby poznać poprzednie przygody niebieskiego jeża. W jej skład wejdzie: siedem gier z platformy Sega Mega Drive, do odblokowania trzy gry z serii Sonic & Knuckles i cztery gry z Sega Mega Drive niezwiązane z serią oraz sześć gier z Sonic'kiem z kieszonsolki SEGA Game Gear. Dodatkowo w zestawie znajdzie się specjalne muzeum. W jego wnętrzu znajdziemy informacje o postaci Sonic'ka i jego twórcach, historię związanych z nim produkcji, zestaw grafik, komiksów oraz wiele innych materiałów. Sonic Mega Collection Plus trafi na europejskie półki sklepowe na początku 2005 roku w wersji dla platformy Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox.