Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2004, 15:20

autor: Klecha

Pariah ma nową stronę - twórcy serii Unreal Tournament powracają

Grupa developerska Digital Extremes poinformowała o uruchomieniu nowej strony internetowej dla gorąco oczekiwanej produkcji Pariah.

Grupa developerska Digital Extremes poinformowała o uruchomieniu nowej strony internetowej dla gorąco oczekiwanej produkcji Pariah.

Pariah ma nową stronę - twórcy serii Unreal Tournament powracają - ilustracja #1

Na nowej witrynie internetowej gry opublikowano garść informacji z którymi warto się zapoznać. Znajdują się tam dokładne informacje o bohaterach, broniach oraz pojazdach. Na jej łamach zamieszono także pierwszy trailer pokazujący Pariah w akcji oraz nie publikowane do tej zdjęcia z gry. Na pobranie czekają również tapety na pulpit. Dla fanów gry przygotowano także specjalny zestaw zawierający wszystkie niezbędne akcesoria do zaprojektowania własnego serwisu o grze. Twórcy gry zapraszają również do wyrażania swoich opinii i propozycji na oficjalnym forum gry. Tym bardziej, że gra ma posiadać rozbudowany tryb multiplayer. Ponadto przez najbliższe miesiące na stronie będą ujawniane kolejne informacje o grze. Światowa premiera Pariah w wersji dla komputerów PC i platformy Microsoft Xbox będzie miała miejsce na początku 2005 roku. Nieco później gra zostanie przeniesiona również na Sony PlayStation 2.

Pariah ma nową stronę - twórcy serii Unreal Tournament powracają - ilustracja #2

Głównym bohaterem jest tutaj dr Jack Mason - naukowiec, któremu udało się ujść cało z życiem z pewnej katastrofy. Jak się szybko okazało, było to prawdziwe szczęście w nieszczęściu, albowiem znalazł się on na planecie, przeklętej przez Boga i ludzi, która od dawien dawna stanowiła ogromne więzienie. A planeta ta zwie się... Ziemia. Mason wraz z jednym z więźniów o wdzięcznym imieniu Karina, musi znaleźć sposób, by dotrzeć do miejsca, skąd będzie mógł bezpiecznie się ewakuować. Jedyny problem stanowi to, iż pozostali więźniowie będą starali się, by mu to skutecznie uniemożliwić. Większy pośpiech nakazuje również fakt, iż lada moment planeta ma zostać unicestwiona przy użyciu 50-megatonowej broni niezwykle skutecznego rażenia.

Pariah ma nową stronę - twórcy serii Unreal Tournament powracają - ilustracja #3

Gra będzie wykorzystywać zmodyfikowany silnik Unreal. Dzięki temu oprawa graficzna gry oraz odwzorowanie fizyki świata gry ma stać na najwyższym poziomie. Gracz będzie mógł korzystać z wielu przedmiotów, broni (m.in. karabiny Bulldog czy Fragrifle) oraz pojazdów (np. trójkołowiec WASP). Każdy obiekt w naszym otoczeniu będzie dało się zniszczyć lub przesunąć. Broń będziemy rozbudowywać w oparciu o innowacyjny system WEC (Weapon Energy Cores). Każda z nich ma posiadać inną celność i skuteczność. Ponadto jej działanie będzie uzależnione od umiejętności gracza. Fakt ten będzie szczególnie zauważalny w trybie multiplayer, w którym walki toczyć się będą na trzydziestu ogromnych mapach. Walki sieciowe będziemy prowadzić m.in. w takich trybach jak Capture the Flag, Deathmatch, Team Deathmatch, The King of the Hill, Assault, Siege oraz Onslaught. W wirtualnych rozgrywkach będzie mogło wsiąść udział jednocześnie 16 graczy. Dodatkowo do każdej edycji Pariah zostanie dołączony specjalny zestaw narzędzi zwany M.A.P. (Make and Play) editor pozwalający na szybkie tworzenie nowych aren, zmianę właściwości broni, postaci, pojazdów oraz otoczenia.

Pariah ma nową stronę - twórcy serii Unreal Tournament powracają - ilustracja #4

Warto dodać, że zespół ten przygotowuje już także grę z myślą o platformach następnej generacji. Projekt ten nosi nazwę Dark Sector ma to być dynamiczna grą akcji, osadzoną w klimacie science-fiction. Produkcja ta ma wykorzystywać autorski silnik Sector. Premiera zaplanowana jest dopiero na 2006 rok.