Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2013, 20:28

autor: moir

SOE Live – podsumowanie imprezy Sony Online Entertainment w Las Vegas

Przeprowadzana w dniach 1 - 4 sierpnia impreza SOE Live organizowana przez firmę Sony Online Entertainment dobiegła już końca. W trakcie jej trwania amerykański deweloper zapowiedział oficjalnie swoją najnowszą produkcję zatytułowaną EverQuest Next. Niniejsza wiadomość stanowi podsumowanie całego wydarzenia.

Impreza SOE Live odbyła się w dniach 1 - 4 sierpnia na terenie Planet Hollywood w Las Vegas. - SOE Live – podsumowanie imprezy Sony Online Entertainment w Las Vegas - wiadomość - 2013-08-05
Impreza SOE Live odbyła się w dniach 1 - 4 sierpnia na terenie Planet Hollywood w Las Vegas.

W miniony weekend zakończyła się wielka impreza branżowa firmy Sony Online Entertainment. Począwszy od czwartku, aż do niedzieli włącznie fani amerykańskiego dewelopera z San Diego mogli zarówno posłuchać o, jak i obejrzeć materiały prezentujące najnowsze produkcje i plany studia. W ciągu ostatnich kilku dni na bieżąco informowaliśmy o kolejnych posunięciach przedstawicieli przedsiębiorstwa. Poniższa wiadomość stanowi podsumowanie całego wydarzenia.

EverQuest Next i EverQuest Landmark

Niesposób się nie zgodzić, że cała impreza SOE Live przebiegała w cieniu jednego tytułu – EverQuest Next. Gra wywołała spore emocje na długo przed oficjalną zapowiedzią, bowiem to właśnie o niej (po zamkniętej prezentacji na targach E3 2013) przedstawiciele serwisu MMORPG.com powiedzieli, że „kompletnie ich powaliła”. Nie da się ukryć, że tytuł wygląda naprawdę interesująco, zaś deweloperzy z Sony Online Entertainment zdecydowali się na sporo nieszablonowych rozwiązań i eksperymentów.

Co ciekawe, przy okazji zapowiedzi EverQuest Next pojawiła się także wzmianka na temat EverQuest Landmark, aplikacji która ukaże się jeszcze w tym roku i będzie stanowiła całkowicie odrębną produkcję. Najprościej można ją opisać jako pewnego rodzaju klon Minecrafta, skoncentrowany na budowaniu i niszczeniu struktur. Szerzej na temat obu pozycji przeczytacie w przygotowanych przez nas z tej okazji wiadomościach.

  1. Wiadomość – EverQuest Next – Sony Online Entertainment ujawniło przyszłość gatunku MMORPG
  2. Przegląd MMO (2/08/2013) – m.in. EverQuest Next, Guild Wars 2, Project Titan, The Elder Scrolls Online

PlanetSide 2

W trakcie konferencji jeden z twórców PlanetSide 2 zdradził kilka szczegółów dotyczących wzajemnej kompatybilności poszczególnych edycji gry. Otóż, ku uciesze fanów z całego świata, deweloperzy postanowili udostępnić możliwość transferu postaci pomiędzy wersjami tytułu przeznaczonymi na PC oraz PlayStation 4. Niestety, jednocześnie oświadczono, że niemożliwe będzie prowadzenie wspólnej rozgrywki przez posiadaczy różnych platform sprzętowych. Przedstawiciele studia tłumaczyli taki stan rzeczy ograniczeniami technologicznymi sieci PlayStation Network.

  1. Encyklopedia – PlanetSide 2

DC Universe Online

Podczas SOE Live nie zapomniano także o sztandarowym tytule firmy Sony Online Entertainment, czyli DC Universe Online. Podczas panelu poswięconego wyłącznie tej produkcji można było usłyszeć sporo na temat przyszłych planów oraz zamierzeń jej twórców. Wówczas zapowiedziano także kolejne rozszerzenie do gry, zatytułowane Sons of Trigon. Jego główną bohaterką zostanie nie kto inny, a sama Wonder Woman, jedna z najsławniejszych kobiet uniwersum DC.

  1. Przegląd MMO (2/08/2013) – m.in. EverQuest Next, Guild Wars 2, Project Titan, The Elder Scrolls Online

EverQuest oraz EverQuest II

Deweloperzy z Sony Online Entertainment udowodnili, że choć w pocie czoła pracują nad nowymi produkcjami, to nie zapominają także o swoich starszych tytułach. W trakcie trwania SOE Live zapowiedziano rychłą premierę dwóch dodatków, po jednym dla EverQuest oraz EverQuest II. Rozszerzenia zatytułowane odpowiednio Call of the Forsaken i Tears of Veeshan zadebiutują jeszcze jesienią tego roku.

  1. Wiadomość – EverQuest i EverQuest II otrzymają kolejne dodatki