Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2013, 20:03

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 lipca - 4 sierpnia 2013 r.)

W ubiegłym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Rodzimy wydawcy zapowiedzieli kilka nowych gier, a do kiosków trafiły dwa pisma z pełnymi wersjami.

Batman: Arkham Origins zostanie zlokalizowane na wszystkich platformach docelowych. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 lipca - 4 sierpnia 2013 r.) - wiadomość - 2013-08-05
Batman: Arkham Origins zostanie zlokalizowane na wszystkich platformach docelowych.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Batman: Arkham Origins i Batman: Arkham Origins Blackgate

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 lipca - 4 sierpnia 2013 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyły gry Batman: Arkham Origins i Batman: Arkham Origins Blackgate. Obie produkcje trafią do sprzedaży 25 października tego roku.

Batman: Arkham Origins ukaże się pecety oraz konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Na wszystkich tych platformach dostępna będzie kinowa polska wersja językowa. Natomiast Batman: Arkham Origins Blackgate wydane zostanie w naszym kraju wyłącznie na PlayStation Vita (na Zachodzie pojawi się również edycja na 3DS) i nie otrzyma lokalizacji.

One Piece: Pirate Warriors 2

Cenega wyda w naszym kraju również One Piece: Pirate Warriors 2, czyli grę akcji opartą na szalenie popularnej w Japonii serii komiksowej. Produkcja ukaże się w Polsce 30 sierpnia wyłącznie w wersji na PlayStation 3. Jest to o tyle niefortunna sytuacja, że w innych krajach projekt zawita również na PlayStation Vita. Miłośnikom konsoli przenośnej firmy Sony pozostaje złożenie zamówienia w jednym z zagranicznych sklepów.

Magicka: Wydanie kompletne

Ostatnią nową zapowiedzią Cenegi w minionym tygodniu było Magicka: Wydanie kompletne. Zgodnie z tytułem, w pudełku znajdziemy podstawową wersję gry oraz wszystkie 21 dodatków DLC. Produkcja trafi do sprzedaży 16 sierpnia wyłącznie w wersji na PC. Gracze wybiorą między polską (napisy), a angielską wersję językową. Za lokalizację odpowiada firma QLOC S.A.

F1 2013

Z kolei firma CDP.pl ujawniła datę premiery gry wyścigowej F1 2013. Najnowsza produkcja studia Codemasters zawita na półki polskich sklepów 4 października tego roku. W planach są wersje na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Rodzimy dystrybutor szykuje dwa wydania – standardowe oraz tzw. Classic Edition zawierającej m.in. zawodników, bolidy oraz trasy z lat 90-tych ubiegłego stulecia. Wszystkie dodatkowe elementy będzie można nabyć również w formie DLC.

Wydanie standardowe sprzedawane będzie w sugerowanej cenie detalicznej 139,99 zł w przypadku wersji pecetowej, oraz 229,99 zł na konsolach. Natomiast Classic Edition dostępna ma być wyłącznie na PlayStation 3 oraz Xbox 360 za 249,99 zł.

Tanie serie

Dobra Gra

Firma Techland ogłosiła, że wydawana przez nią tania seria Dobra Gra wzbogaci się 20 sierpnia o dwie nowe pozycje:

 1. World of Goo
 2. Binding of Isaac

Obie dostępne będą wyłącznie w wersji na PC, w cenie 19,99 zł.

Gry z czasopism

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 lipca - 4 sierpnia 2013 r.) - ilustracja #5

W minionym tygodniu ukazał się nowy numer CD-Action. Wydając 15,99 zł otrzymacie pełne wersje gier:

 1. Dead Island
 2. Farming Simulator Classic
 3. Warte 50 zł wirtualne przedmioty do MMORPG Age of Wulin.

Do kiosków trafił również nowy numer pisma Bonus CD Extra. Magazyn kosztuje 9 zł, a na dołączonej do niego płytce znajdziecie pełne wersje:

 1. OddPlanet
 2. Gish
 3. Ghost in the Sheet

Pozostałe wieści

Crowdfundingowy sukces polskiej strategii The Mims Beginning

Polskie studio Squatting Penguins odniosło sukces na crowdfundingowym serwisie Wspieram.to. Zorganizowana przez zespół zbiórka na strategię The Mims Beginning przekroczyła cel minimalny w wysokości 5200 zł. W chwili pisania tej wiadomości do końca zbiórki pozostało jeszcze kilka godzin, a licznik na stronie pokazuje sumę pond 6 tys. złotych.

Przypomnijmy, że The Mims Beginning to strategia ekonomiczna, w której wcielimy się w wodza małej społeczności tytułowych stworków próbujących kolonizować obce planety. Gra zmierza na pecety, a jej premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku. Warto dodać, że autorzy próbują dostać się na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.

 1. The Mims Beginning – zbiórka na Wspieram.to
 2. The Mims Beginning na Steam Greenlight

WGK 2013 - pierwsze informacje dotyczące tegorocznej konferencji

Organizatorzy Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych ujawnili pierwsze konkrety odnośnie tegorocznej edycji. Impreza odbędzie się w dniach 6 – 8 września na terenie Politechniki Gdańskiej. Wśród gości znajdzie się m.in. Grażyna Domańska z Ubisoft Massive, Carsten van Husen (Gameforge), Jacek Brzeziński (Techland), Maciej Miąsik (one2tribe) oraz Ryszard "Rysław" Chojnowski (Albion Localisations).

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (29 lipca – 2 sierpnia)
 2. W tropiki z The Sims 3: Rajska wyspa. Top Empik - Tydzień 30
 3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 3-4 sierpnia