Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2013, 09:07

autor: Góral

Company of Heroes 2 wycofane z rosyjskich sklepów

Głośny bojkot gry Company of Heroes 2 w Rosji doprowadził do zaprzestania sprzedaży produkcji studia Relic w tym kraju - poinformował tamtejszy dystrybutor tytułu, firma 1C-SoftClub.

Kilka dni temu pisaliśmy o aferze, którą wzniecili rosyjscy gracze w związku z „przekłamaniami historycznymi" znajdującymi się w grze Company of Heroes 2. Okazało się, że tytuł nie jest już sprzedawany w Rosji.

Company of Heroes 2 nie zostało dobrze przyjęte w Rosji. - Company of Heroes 2 wycofane z rosyjskich sklepów - wiadomość - 2013-08-06
Company of Heroes 2 nie zostało dobrze przyjęte w Rosji.

Company of Heroes 2 zostało dobrze przyjęte na całym świecie, sprzedając się w pierwszym tygodniu obecności na rynku w nakładzie 380 tys. egzemplarzy. Średnia ocen na serwisice Metacritic wynosi 80 punktów, jednak użytkownicy nie zostawili na grze suchej nitki, wystawiając noty bliskie lub równe zeru. Obecnie User Score zatrzymał się na 1,5 punktu. Duży wpływ na tę sytuację miał bojkot rosyjskich graczy.

Dystrybutor produkcji, firma 1C-SoftClub, postanowił wycofać kontrowersyjną produkcję ze sklepów. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że:

„W związku z apelami mnóstwa osób, uważających za niedopuszczalne wiele fragmentów gry, firma 1C-SoftClub 26 lipca 2013 roku zaprzestała sprzedaży PC-towej gry Company of Heroes 2 (deweloper Relic Entertainment, wydawca Sega) na terytorium Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw.”

Cała sytuacja ma związek z odmiennym postrzeganiem historii. W poprzedniej wiadomości na ten temat pisaliśmy:

„Druga część serii Company of Heroes rzuca graczy na wschodni front II wojny światowej. Dowodząc wojskami Związku Radzieckiego stajemy się, chcąc nie chcąc, świadkami dantejskich scen - najniższych rangą żołnierzy posyłano w bój bez broni, a praktyki dezerterskie ukrócano, strzelając uciekinierom w plecy.”

Zupełnie inne spojrzenie na ten temat mają rosyjscy badacze, gloryfikujący swoich żołnierzy. W ten oto sposób doszło do bojkotu produkcji studia Relic.

Firma Sega, wydawca produkcji, zapewniła jedynie, że poważnie podchodzi do tego tematu, jednak obecnie nie może powiedzieć nic więcej. Wydaje się, że jedynym wyjściem z sytuacji byłoby przerobienie scenariusza. W innym wypadku tytuł chyba już nie wróci na rosyjski rynek.

Ostatnia aktualizacja: 2013-08-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Company of Heroes 2

Company of Heroes 2