Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2012, 09:45

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne)

W tej części najciekawszych gier na smartfony działające na systemach Android oraz iOS, przygotowaliśmy dla Was takie głośne tytuły jak: Sonic CD (wierny przekład produkcji sprzed 19 lat) i Soulcalibur (mobilna wersja bijatyki znanej z dużych konsol). Ponadto kilka mniej znanych, w tym Move the Box, Cannon Legend i Alpha Wave.

Przy tak niskich temperaturach, jakie panują na zewnątrz, nie ma co liczyć na sprawne funkcjonowanie smartfonowych ekranów. Gdy jednak już wejdziecie do ciepłego pomieszczenia, koniecznie sprawdźcie kilka gier, które wybrałem dla Was w tym odcinku najciekawszych produkcji na smartfony.

Alpha Wave

Trochę Asteroids, trochę Space Invaders. Innymi słowy – gra dla miłośników rozwalania laserami kosmicznego śmiecia. Twój pojazd jest na dole i może poruszać się tylko na boki, a z góry zbliża się zagrożenie, którego trzeba się pozbyć. Kolejne fale są trudniejsze, raz na jakiś czas pojawia się złośliwy latający spodek... Wiecie, w czym rzecz. Warto sięgnąć od razu po wyższy poziom trudności.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 3,5 zł)
 2. Sprawdź w Android Market (ok. 3,5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #1

Cannon Legend

Ładna, kolorowa i lekko karykaturalna komiksowa grafika, wielkie działo i tabuny oponentów. Cel przyświecający zabawie w Cannon Legend nie będzie dla Was zaskoczeniem. Bronicie trzech krain, które są nawiedzane przez złą hordę, rozwalacie kolejne fale wrogów, a pomiędzy starciami ulepszacie swoją zaufaną, wielozadaniową armatę. Co prawda czasem zdarzy się grze przytkać, ale skoro jest za darmo...

 1. Sprawdź w Android Market (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #2

Jazz: Trump's Journey

Bardzo oryginalna platformówka w dobrym stylu. Przed Wami otwiera się świat nowoorleańskiego jazzu, w którym ma miejsce opowieść o Trumpie, aspirującym trębaczu. Gra w równym stopniu wymaga zręcznych palców, jak i zręcznego umysłu. Trzeba kombinować, co jest dodatkowo podkręcone braid-owską mechaniką manipulowania czasem. Jeśli jazzowy soundtrack, klimat lat 20-tych ubiegłego stulecia i trochę mózgowej gimnastyki są dla Was ważne, śmiało atakujcie Jazza.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 11 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #3

Move the Box

Dobrych, inspirowanych wiecznym Tetrisem, gier logiczno-zręcznościowych przyjmiemy każdą ilość. Move the Box zatem też przyjmiemy. Są sobie kolorowe pudła. Pudła muszą być w tym samym kolorze obok siebie (trzy sztuki), a ilość ruchów jest ograniczona. Zasady są jasne, rozgrywka wciągająca, a poziomów czekających na chętnych graczy aż 160 (mowa o płatnej, ale kosztującej kilka zł wersji). Zapraszam!

 1. Sprawdź w iTunes (za darmo)
 2. Sprawdź w Android Market (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #4

Run Roo Run

Kolejne wcielenie gry o ciągłym bieganiu w prawo. Sterujesz kangurzycą imieniem Roo, która omijając przeszkody musi odzyskać swojego berbecia. Trasa biegnie przez całą Australię – od Sydney do Perth, a podzielona jest na aż 420 poziomów umieszczonych w 20 różnych krajobrazach. Dodatkowo, co 15 poziomów, odblokowywanych jest 6 plansz ekstremalnych, wymagających dzikiego refleksu. Solidna robota.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 3,5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #5

Sonic CD

Tytuł mówi wszystko – jest to wierny przekład produkcji sprzed 19 lat. Naddźwiękowy jeż pędzi, skacze, zbiera pierścienie i jest cudownie niebieski. Rzecz raczej dla miłośników klasyki, ale może młodsi też się skuszą?

Uwaga – wersja na Androida jest mocno niedoskonała i narzekają na nią użytkownicy wielu telefonów.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 16 zł)
 2. Sprawdź w Android Market (ok. 16 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #6

Soulcalibur

Ta gra ma dwie istotne wady – jest zaskakująco droga i nie posiada trybu multiplayer. Jeśli jednak to Wam nie przeszkadza, szybko zanurzycie się w świecie fantastycznej, znanej z dużych konsol, bijatyki. Głównym trybem jest arcade, w którym ścierają się kolejni, wyposażeni w wielkie miecze, wymiatacze, a dodatkowo pobawić się można w dwóch wersjach survivalu. Smartfonowy Soulcalibur Ameryki nie odkrywa, ale jest naprawdę solidną produkcją. Może będzie jakaś promocja?

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 45 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #7

Tank Riders

Ładna, prosta, czerpiąca z klasyków gierka o czołgach. Podczas kolorowej kampanii zostajecie zrzuceni na kolejno odblokowywane mapy, a na nich do wykonania są nieskomplikowane cele w rodzaju „zbierz to” lub „zniszcz tamto”. Nowe rodzaje broni i ulepszenia znajdują się na mapach i chwilowo zwiększają waszą siłę argumentacji. Po zakończeniu kampanii można się pobawić w trybie dla wielu graczy.

 1. Sprawdź w Android Market (ok. 6,5 zł)
 2. Sprawdź w iTunes (ok. 6,5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne) - ilustracja #8

Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!

Poprzednie odcinki cyklu: