Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 listopada 2007, 15:48

autor: Metatron

SimCity prezentem Electronic Arts dla biednych dzieci

One Laptop Per Child to nazwa humanitarnej organizacji non-profit, która zajmuje się dostarczeniem biednym dzieciom z Urugwaju, Peru, Meksyku, Etiopii, Rwandy, Haiti, Kambodży i Indii tanich laptopów (około 100$), które umożliwiają im poznanie internetu i korzystanie z różnych aplikacji edukacyjnych. Do inicjatywy postanowiło dołączyć Electronic Arts, oferując darmową wersję gry SimCity.

One Laptop Per Child to nazwa humanitarnej organizacji non-profit, która zajmuje się dostarczeniem biednym dzieciom z Urugwaju, Peru, Meksyku, Etiopii, Rwandy, Haiti, Kambodży i Indii tanich laptopów (około 100$), które umożliwiają im poznanie internetu i korzystanie z różnych aplikacji edukacyjnych. Do inicjatywy postanowiło dołączyć Electronic Arts, oferując darmową wersję gry SimCity, która zostanie zainstalowana na każdym z komputerów.

EA chce w ten sposób dostarczyć dzieciom pożytecznej rozrywki, która nie tylko pozwoli odprężyć się i zrelaksować, ale również da możliwość szkolenia się w podejmowaniu strategicznych decyzji.

SimCity prezentem Electronic Arts dla biednych dzieci - ilustracja #1

Seria SimCity jest jednym ze światowych bestsellerów w branży gier. Doczekała się kilku kontynuacji i odsłon na praktycznie większość liczących się platform sprzętowych. Niestety dzieci nie otrzymają żadnej z nowszych odsłon serii. Electronic Arts postanowiło im bowiem podarować oryginalną grę, wydaną kilkanaście lat temu. Chociaż cel jest szczytny, trudno nie zauważyć, że wydawniczego giganta ten podarunek raczej za wiele nie kosztował.