Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 kwietnia 2014, 09:01

autor: Adrian Werner

Shadow Blade, The Room Two, Fright Fight i inne - przegląd najlepszych gier lutego na Androida

W przeglądzie najlepszych lutowych produkcji na Androida omawiamy platformówki Shadow Blade i Mikey Shorts, przygodówkę Gobliiins Trilogy, bijatykę Fright Fight, strategię Ground Pounders, grę logiczną The Room Two oraz RPG-i Alphadia Genesis oraz Doomdark's Revenge.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytuły, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android.

Shadow Blade

Przegląd zaczynamy od wyśmienitej platformówki Shadow Blade. Fabuła jest banalnie prosta – wcielamy się w wojownika ninja, który musi dostarczyć swojemu klanowi cenne informacje. Wymaga to przebicia się przez potężny zestaw poziomów wypełnionych pułapkami i przeciwnikami. Najmocniejszą stroną produkcji jest doskonały system sterowania – intuicyjny, szybki i bardzo czuły, przez co po kilku minutach treningu bez problemu możemy wykonywać szalone akrobacje. Gra nie posiada dużej ilości oryginalnych pomysłów, ale skutecznie nadrabia to jakością wykonania.

Shadow Blade - na Google Play (6zł)

Alphadia Genesis

Natomiast miłośnikom japońskich RPG-ów polecamy Alphadia Genesis , czyli najnowszą grę studia Kemco. Jest to pierwsza trójwymiarowa produkcja tego zespołu i autorzy odnieśli sukces przenosząc się w 3D. Otrzymujemy wszystko to, za co fani pokochali tę ekipę, czyli rozbudowany scenariusz starczający na kilkadziesiąt godzin kampanii, ciekawy świat oraz bogaty taktycznie turowy system walki. Do tej pory kolejne projekty tej firmy nie potrafiły osiągnąć swojego pełnego potencjału z powodu niskiej jakości wykonania. Wszystkie przypominały bowiem produkcje z 16-bitowych konsol. Teraz Kemco wreszcie zaoferowało grę z atrakcyjną grafiką i głosami dla wszystkich postaci, a jednocześnie zachowano wszystkie dobre cechy wcześniejszych tytułów.

Alphadia Genesis - na Google Play (15 zł)

The Room Two

W lutym doczekaliśmy się również premiery androidowej wersji The Room Two, czyli kontynuacji jednej z najlepszych mobilnych gier logicznych. Ponownie zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek sprytnie zintegrowanych z trójwymiarowymi obiektami. Tym razem jednak mamy większą swobodę akcji i wiele wyzwań dzieje się w różnych zakamarkach pokoju, a nie tylko na powierzchni tajemniczego pudełka. Łamigłówki tradycyjnie są bardzo pomysłowe, a ich rozwiązywanie daje masę satysfakcji. Do tego dochodzi intrygujący scenariusz w ciekawy sposób splatający w jedną opowieść wszystkie zagadki.

The Room Two - na Google Play (1o zł)

Gobliiins Trilogy

Na Androida zawitało również Gobliiins Trilogy, czyli zestaw trzech kultowych przygodówek studia Coktel Vision , które podbiły serca graczy pecetowych i amigowych w latach 90-tych ubiegłego wieku. Każda odsłona oferuje długie godziny zabawy, autentycznie śmieszną fabułę oraz pomysłowe zagadki wymagające wykorzystywania unikalnych umiejętności poszczególnych postaci . Autorom udało się sprawnie przenieść te klasyki na urządzenia mobilne. Opracowano dwa nowe interfejsy i odświeżono grafikę. Dla tradycjonalistów przewidziano jednocześnie opcję włączenia pełnej uroczych pikseli oryginalnej oprawy wizualnej.

Gobliiins Trilogy- na Google Play (13 zł)

Ground Pounders

W lutym na Google Play wystartowała również wersja testowa Ground Pounders. Jest to rozbudowana turowa strategia science-fiction osadzona w uniwersum znanym z pecetowego cyklu Sword of the Stars. Zabawa polega na toczeniu bitew o dużej skali. Nie dowodzimy więc kilkoma żołnierzami, a całymi oddziałami piechoty, czołgów i jednostek latających. Poza skuteczną walką musimy także zajmować się budową baz, struktur obronnych i mostów. Udostępniona wersja wciąż ma sporo błędów i nie posiada wszystkich zaplanowanych elementów , ale już teraz stanowi prawdziwą perełkę dla osób szukających bardziej ambitnych mobilnych strategii.

Ground Pounders- na Google Play (darmo)

Fright Fight

Z kolei Fright Fight to przedstawiciel rzadko spotykanego na urządzeniach mobilnych gatunku bijatyk. Autorzy inspirowali się konsolową serią Smash Bros. Do wyboru jest spory zestaw postaci pochodzących z baśni i opowieści grozy, a bitwy toczą się na dużych arenach pełnych interaktywnych elementów. Możemy walczyć jeden na jednego, ale największą frajdę sprawia tryb dla czterech osób, podczas których na ekranie panuje prawdziwe szaleństwo. Zabawę urozmaica system rozwoju wojowników, a dodatkową zaletą jest dopracowany system sterowania oparty na gestach.

Fright Fight- na Google Play (darmo)

Doomdark's Revenge

W minionym miesiąc ukazał się również remake Doomdark's Revenge, czyli klasycznego koktajlu gatunkowego Mike’a Singletona, który pierwotnie ukazał się w 1985 roku na 8-bitowe komputery. Akcja toczy się w ciekawym uniwersum fantasy, a rozgrywka łączy elementy wielu gatunków. Zajmujemy się wyprawami po skarby i wypełnianiem zadań niczym w RPG-ach, zarządzamy królestwem w trybie strategicznym, a nasze decyzje kształtują przebieg fabuły w sposób znany z najlepszych przygodówek. 29 lat temu gra wyprzedzała swoją epokę i od tego czasu niewiele się zestarzała.

Doomdark's Revenge- na Google Play (15 zł)

Mikey Shorts

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Mikey Shorts, czyli konwersja jednej z najlepszych platformowek z systemu iOS. Długo czekaliśmy na edycję androidową, ale warto było, gdyż produkcja nie bez powodu cieszyła się tak dużym powodzeniem na oryginalnej platformie. Jest to oldskulowa dwuwymiarowa zręcznościówka, w której nacisk położono głównie na tempo pokonywania kolejnych planszy. Projekt oferuje wyśmienity system sterowania, idealnie dopasowany do specyfiki ekranów dotykowych, a potężny zestaw map sprawia, że gra starcza na bardzo długo.

Mikey Shorts- na Google Play (3 zł)

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej