Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2021, 09:59

autor: Adrian Werner

Serial Mass Effect w planach Amazon Prime Video

Firma Amazon ma być o krok od zdobycia praw do serialowej adaptacji cyklu Mass Effect. Koncern inwestuje w fantastykę, gdyż przynosi to dobre efekty. Niedawna premiera The Wheel of Time miała okazać się dużym sukcesem dla serwisu Prime Video.

Koncern Amazon podobno jest o krok od rozpoczęcia realizacji serialowej adaptacji marki Mass Effect. Według doniesień serwisu Deadline rozmowy z właścicielem praw, czyli firmą Electronic Arts, mają być na ostatniej prostej. Jeśli nie stanie się nic złego, to wkrótce projekt zostanie oficjalnie zapowiedziany.

Celem ma być umieszczenie serialu w ofercie serwisu streamingowego Amazon Prime Video. Warto przypomnieć, że na początku roku udział w adaptacji serii mógł teasować Henry Cavill. Powstaje jednak pytanie, czy aktor zajęty obecnie serialem Wiedźmin byłby w stanie grać jednocześnie w dwóch wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych.

Zobacz ofertę Amazon Prime w Polsce

Nie wszyscy fani Mass Effecta pragną ekranizacji.

Gdy na początku roku pojawiły się doniesienia o możliwym filmie z Cavillem, Michał Mańka, nasz redaktor, opublikował publicystykę, w której skrytykował pomysł takiego projektu.

  1. Kocham Mass Effecta, ale nie potrzebuję filmu w tym uniwersum

Sporo z jego obaw, w tym zbyt długa fabuła pierwowzoru oraz niski budżet, nie byłyby jednak problemem w przypadku serialowej adaptacji tworzonej przez firmę Amazon. Możliwe więc, że ewentualne telewizyjne wcielenie Mass Effecta mile zaskoczy Michała.

Plany opracowania telewizyjnego Mass Effect wpisują się w strategię zwiększonego inwestowania w wysokobudżetowe seriale fantastyczne, jaką od jakiegoś czasu wdraża Amazon. Na razie przynosi ona bardzo dobre efekty. The Boys okazało się największym hitem w dorobku serwisu Prime Video. W zeszłym tygodniu zadebiutowały też trzy pierwsze odcinki The Wheel of Time. Debiut ten okazał się sporym sukcesem – w trzy dni od premiery te epizody obejrzano kilkadziesiąt milionów razy.

Z kolei na przyszły rok planowana jest premiera serialu The Lord of the Rings. Amazon Prime Video ma więc dobrze obstawione gatunki fantasy oraz superbohaterski. Obecnie kategorię science fiction pokrywa serwisowi The Expanse, ale wkrótce zadebiutuje jego ostatni sezon. Przydałaby się więc nowa superprodukcja tego typu i adaptacja Mass Effect świetnie by się do tego nadawała.

Kinowe ekranizacje gier zazwyczaj nie odnoszą wielkich sukcesów, ale istnieje szansa, że serialowe adaptacje poradzą sobie znacznie lepiej. Wypuszczone w tym miesiącu w serwisie Netflix animowane Arcane okazało się jedną z najmilszych niespodzianek tego roku. Z kolei na przyszły rok zaplanowane zostały premiery dwóch wysokobudżetowych projektów – The Last of Us kanału HBO oraz Halo, które zmierza na serwis Paramount+.

  1. Recenzja Mass Effect: Legendary Edition – drogo, ale dobrze
  2. Strona internetowa studia BioWare
  3. Strona internetowa marki Mass Effect

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej