Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2017, 09:10

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Seria komiksów World of Tanks, nowa rasa w Star Trek Online – Sieciowe Wieści (12/01/2017)

Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji 2.6 w Star Citizenie, weekendzie z odblokowanymi wszystkimi postaciami w Heroes of the Storm, nadchodzącej rasie w Star Treku Online czy nowych komiksach ze świata World of Tanks.

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o twórczej aktywności społeczności Star Citizen, weekendowej promocji w grze Heroes of the Storm, nowej rasie w Star Trek Online oraz o nowych komiksach spod znaku World of Tanks.

Star Citizen w fazie alfa 2.6

Star Citizen, kosmiczny symulator MMO, który powstaje od dobrych kilku lat, doczekał się niedawno wersji alfa 2.6. Największą atrakcją w tym patchu było dodanie trybu Director Mode – narzędzia, które pozwala nagrywać całą rozgrywkę z dowolnego ujęcia kamery. Aplikacja jest przeznaczona głównie dla fanów, którzy chcą dzielić się swoimi dokonaniami na portalu YouTube.

O ile powolne postępy w samym projektowaniu gry mogą wzbudzać niepokój, nie można odmówić Star Citizenowi, że jest grą nad wyraz urodziwą i cieszącą oko. Niestety, aby móc podziwiać jej piękno, gracze muszą jeszcze swoje odczekać – tytuł nadal nie ma ustalonej daty premiery.

Weekendowy test postaci z Heroes of the Storm

Studio Blizzard, producent gry Heroes of the Storm, chce zacząć nowy rok z przytupem. Dlatego w najbliższy weekend (13–16 grudnia) gracze będą mogli za darmo wypróbować wszystkie dostępne postacie. Dla fanów to głównie możliwość zabawy unikatowymi bohaterami, jak np. Ragnaros.

Wspomniane wydarzenie jest też uwieńczeniem udanego dla „bohaterów burzy” roku 2016. Przez ostatnie 366 dni do gry trafiło 16 nowych bohaterów, 24 zostało zrebalansowanych, dodano 49 nowe skórki (w tym 4 legendarne), 26 nowych wierzchowców i kolejne dwie areny.

Wszystkie zmiany w grze możecie zobaczyć w oficjalnym filmie powyżej.

Finał mistrzostw w Hearthstone’a na Bahamach

Seria komiksów World of Tanks, nowa rasa w Star Trek Online – Sieciowe Wieści (12/01/2017) - ilustracja #1

Tegoroczny finał mistrzostw w Hearthstone’ie ma dostarczyć niezapomnianych wrażeń zarówno graczom, jak i widzom. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na rozegranie go w iście tropikalnym klimacie – na Bahamach, w kurorcie Nassau.

Finały odbędą w dniach 23–26 marca, zaś całkowita pula nagród to 250 000 dolarów.

Czwarte wydanie komiksów z serii World of Tanks

Firma Wargaming, twórcy takich tytułów jak World of Tanks czy World of Warships, nie ogranicza swojej działalności tylko do aplikacji komputerowych. W sieci właśnie pojawiło się czwarte wydanie komiksów Roll Out, przy którym pracowali tacy uznani twórcy, jak Garth Ennis (Preacher, War Stories, The Punisher) czy ilustrator Carlos Ezquerra (Judge Dredd, Strontium Dog, War Stories Vol. 2). Zeszyty w wersji cyfrowej można nabyć na stronie wydawcy – Dark Horse. W ramach promocji projektu, w wersji konsolowej World of Tanks wprowadzono nowy tryb graficzny, nawiązujący do kreski komiksowej.

Przy temacie World of Tanks warto wspomnieć, że niedługo gracze otrzymają dwa nowe pojazdy premium. Na tzw. superteście pojawił się radziecki czołg średni VIII poziomu T–44–85M oraz niemiecki niszczyciel czołgów, również poziomu VIII, Jagdtiger (H). Na pierwszy rzut oka to kolejne klony dostępnych już w grze maszyn. Jednak możliwe, że po przejściu przez supertest pojazdy te będą charakteryzować się zupełnie innymi statystykami.

Sea of Thieves – dylemat perspektywy

Na oficjalnym blogu Sea of Thieves pojawił się wpis głównego projektanta gry, Mike’a „The Mutinous” Chapmana, w którym porusza on temat perspektywy. Chodzi o to, czy w grze powinien zostać widok z pierwszej osoby, czy należałoby zmienić go na widok z kamery umieszczonej za plecami postaci.

Z jednej strony, widok pierwszoosobowy jest dużo praktyczniejszy. Patrzenie na świat oczami bohatera pozwala bardziej się z nim utożsamić; widok ten jest też bardziej realistyczny, bo nie obejmuje np. tego, co dzieje się za plecami postaci. Z drugiej strony, gracze lubią podziwiać wygląd i poczynania swoich postaci – w końcu po to w grze zaimplementowany jest system personalizacji awatara. Jak widać, sprawy pozornie błahe sprawiają najwięcej problemów twórcom gier.

Nowa rasa w Star Trek Online

Perfect World, studio odpowiedzialne za Star Trek Online, potwierdziło prace nad nową rasą, która pojawić ma się w jednej z najbliższych aktualizacji. Jest nią Tzenkethi – nacja zamieszkująca Kwadrant Alfa; fani uniwersum pierwszy raz zetknęli się z nią w Star Trek: Deep Space Nine, trzecim serialu telewizyjnym w świecie Star Trek.

W grze Tzenkethi będą znacznie różnić się od tych, których zaprezentowano nam na ekranach telewizorów. Przede wszystkim ich wygląd będzie bardziej imponujący i gadzi – dwie pary rąk oraz inspirowany drapieżnikami wygląd reszty ciała. Rasa ta będzie charakteryzowała się bojowym nastawieniem oraz szerokim wachlarzem technologii, dającym jej szansę przeżyć w surowym i wrogim środowisku.

Obecnie deweloperzy umieścili na swojej stronie serię screenów, które przedstawiają proces tworzenia nowej rasy. Teraz graczom pozostaje tylko czekać na kolejną łatkę.

Seria komiksów World of Tanks, nowa rasa w Star Trek Online – Sieciowe Wieści (12/01/2017) - ilustracja #2
Seria komiksów World of Tanks, nowa rasa w Star Trek Online – Sieciowe Wieści (12/01/2017) - ilustracja #3
Seria komiksów World of Tanks, nowa rasa w Star Trek Online – Sieciowe Wieści (12/01/2017) - ilustracja #4