Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2004, 08:24

autor: Andrzej "Klecha" Klimczuk

Ruszyła oficjalna strona internetowa Star Wars: Knights of the Old Republic II

Odpowiedzialna za wydanie gry firma LucasArts opublikowała informację w której donosi o starcie oficjalnej strony internetowej jednej z najbardziej oczekiwanych gier cRPG tego roku.

Odpowiedzialna za wydanie gry firma LucasArts opublikowała informację w której donosi o starcie oficjalnej strony internetowej jednej z najbardziej oczekiwanych gier cRPG tego roku.

Ruszyła oficjalna strona internetowa Star Wars: Knights of the Old Republic II - ilustracja #1

 

Witryna znajduje się pod dość dosłownym adresem KOTOR2.com. W tej chwili na jej łamach znajdziecie sporo nowych informacji z którymi warto się zapoznać. Zamieszczono tam konkretne dane o ważniejszych dla fabuły postaciach, światach gry oraz broniach. Na stronie znajdują się również nie publikowane do tej pory szkice, zdjęcia z gry oraz nowy trailer. Ponadto na pobranie czekają wygaszacze ekranu, tapety oraz ikonki z podobiznami bohaterów. Kolejne dane będą aktualizowane regularnie przez najbliższe tygodnie. LucasArts zapowiedział już że na stronie znajdzie się m.in. specjalna sekcja Chronicles of the Old Republic w której bliżej zapoznamy się z historią świata gry. Światowa premiera Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords będzie miała miejsce w Ameryce Północnej się już 6 grudnia. Wówczas gra trafi na półki sklepowe wyłącznie w wersji dla platformy Microsoft Xbox. Na edycję dla komputerów PC oraz europejską premierę gry musimy poczekać do lutego 2005 roku.

Ruszyła oficjalna strona internetowa Star Wars: Knights of the Old Republic II - ilustracja #2

 

The Sith Lords to druga część znakomitej gry z cRPG przygotowanej przez kanadyjskie studio BioWare. Tym razem grę przygotowuje zespół Obsidian Entertainment. Akcja rozpocznie się w pięć lat po ostatnich wydarzeniach jakie miały miejsce w oryginalnym KotORze, zaś historia którą przedstawia nie będzie bezpośrednią kontynuacją fabuły „jedynki”. Gracze wcielą się w postać ostatniego z rycerzy Jedi, weterana wojen Mandaloriańskich, który powraca z wygnania do Republiki, zniszczonej i zdewastowanej wojną pomiędzy rycerzami Jedi (reprezentującymi jasną i ciemną stronę mocy). W wyniku tego konfliktu rozwiązano Zakon rycerzy Jedi, a w galaktyce zapanował chaos. Przed naszym bohaterem zostaje postawione zadanie odrodzenia zakonu i przywrócenie dawnego porządku.

Ruszyła oficjalna strona internetowa Star Wars: Knights of the Old Republic II - ilustracja #3

 

Z racji tego, iż nasz Jedi od dawna przebywał na banicji, na początku rozgrywki nie dysponuje praktycznie żadnymi potężniejszymi mocami, a nawet nie posiada swojego miecza świetlnego. Rzecz jasna w trakcie gry na nowo zdobywa i rozszerza swoje „zapomnienie” umiejętności. Budowa nowej gry będzie taka sama jak oryginalnego Star Wars: Knights of the Old Republic. Gra ma wykorzystywać ten sam engine i rozwiązania technologiczne. Postanowiono zaadaptować nową, wielowątkową fabułę z licznymi zwrotami akcji i questami pobocznymi do znanych już i sprawdzonych mechanizmów. Przebieg akcji, poszczególne wydarzenia oraz jej zakończenia będą zależą od wcześniejszych decyzji i poczynań graczy.

Więcej informacji o grze znajdziecie w naszej zapowiedzi oraz Encyklopedii Gry-OnLine.