Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 lipca 2011, 10:56

autor: Łukasz "chaostheory" Marek

ROG Vulcan ANC - nowe słuchawki dla graczy od ASUS

Jeśli szukasz jeszcze lepszych wrażeń dźwiękowych w grach komputerowych to nowy produkt ASUS o nazwie ROG Vulcan ANC jest właśnie dla Ciebie. Słuchawki te, wyposażone są w pionierską technologię ANC oraz bardzo dobre parametry dźwięku.

Jakość dźwięku wydobywającego się z notebooków z roku na rok się poprawia, co
zdecydowanie cieszy fanów wszelakiej rozrywki mobilnej, a zwłaszcza nas – graczy. Nie
da się jednak ukryć, że nawet najlepsze głośniki w notebooku nie zastąpią nam porządnych,
wygodnych słuchawek, które pozwolą jeszcze lepiej wczuć się w klimat i otoczenie gry. Firma ASUS wypuściła właśnie coś, co z pewnością zainteresuje osoby noszące w torbie z notebookiem słuchawki – jest to bowiem nowy headset serii „Republic of Gamers” - ROG Vulcan ANC.

Słuchawki poza bardzo dobrymi parametrami charakteryzować się mają wygodą użytkowania – zapewnić ma to bardzo niska waga zestawu (zaledwie 320 gram, podczas gdy typowe headsety ważą ponad 350 gram) oraz miękka pianka pochodząca rodem z Japonii, która „zapamiętuje” kształt okolic naszego ucha i nie odkształca się tak szybko jak typowe pianki stosowane w słuchawkach. Wszystko to po to, aby grając w swoje ulubione pozycje zapomnieć o ciężarze na głowie.

Słuchawki te są pierwszymi na świecie, które zostały wyposażone w system aktywnej redukcji szumów – ANC. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne, niwelujące aż 85% wszystkich szumów docierających do gracza podczas korzystania ze słuchawek – rozwiązanie to do tej pory stosowane było głównie w słuchawkach lotniczych. Do zestawu dołączono wygodny futerał, w którym oprócz słuchawek zmieścimy wygodnie odłączany mikrofon. Cena zestawu nie jest jeszcze znana.