Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2014, 11:13

autor: luckie

Rockstar szykuje grę na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Take-Two ujawnia plan wydawniczy

Studio Rockstar Games pracuje nad kolejną grą, która zadebiutuje najpóźniej w marcu 2015 roku na PlayStation 4 i Xboksie One. W ciągu najbliższego roku firma Take-Two planuje wydać również kilka innych dużych tytułów.

Rockstar dłubie przy grze na nową generację konsol. Nadchodzi następca Red Dead Redemption? - Rockstar szykuje grę na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Take-Two ujawnia plan wydawniczy - wiadomość - 2014-05-14
Rockstar dłubie przy grze na nową generację konsol. Nadchodzi następca Red Dead Redemption?

Kolejna produkcja studia Rockstar Games ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One najpóźniej w marcu 2015 roku. Informację taką przekazał Strauss Zelnick, prezes firmy Take-Two, która zajmuje się dystrybucją gier twórców GTA. Konkretnie powiedział on, że obecnie Rockstar pracuje nad tytułem przeznaczonym na konsole nowej generacji, który ma zadebiutować w roku fiskalnym 2015, czyli w okresie od kwietnia 2014 roku do marca 2015 roku. Nie wiadomo, czy chodzi tu o zupełnie nową produkcję, czy np. o konwersję Grand Theft Auto V na PS4 i XONE. Brak wzmianki o wydaniu na PC nie musi wykluczać ewentualnej premiery na tę platformę sprzętową, choć jak wiemy, w przypadku Rockstara komputery osobiste nie są priorytetem.

Pewną wskazówką na temat tożsamości kolejnego projektu twórców GTA mogą być pogłoski sprzed kilku miesięcy, kiedy to pracowniczka Rockstara zdradziła, że studio szykuje nową wersję słynnej marki. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydał nam się wówczas następca Red Dead Redemption. Już wcześniej Take-Two otwarcie mówiło, że kowbojska seria Rockstara ma być rozwijana na podobnej zasadzie co GTA – co oznacza, że jej kolejne odsłony będą pojawiały się co kilka lat przez czas nieokreślony.

A może jednak w końcu zagramy w Agent? - Rockstar szykuje grę na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Take-Two ujawnia plan wydawniczy - wiadomość - 2014-05-14
A może jednak w końcu zagramy w Agent?

Inną prawdopodobną opcją jest zapowiedziana przed laty gra akcji Agent, osadzona w realiach Zimnej Wojny. W ubiegłym roku Take-Two odnowiło znak towarowy produkcji, co sugeruje, że projekt nie został porzucony. Możliwe, że szczegóły na temat owego tajemniczego tytułu Rockstara poznamy na tegorocznych targach E3, czyli za około miesiąc.

Plan wydawniczy Take-Two

Przy okazji publikacji raportu finansowego (szczegóły w tym newsie) firma Take-Two ujawniła swój plan wydawniczy na nadchodzące miesiące. Przedstawia się on następująco:

  1. NBA 2K15 (X360, XONE, PS3, PS4, PC) – 10 października 2014 (Europa)
  2. Borderlands: The Pre-Sequel (X360, PS3, PC) – jesień 2014
  3. Sid Meier's Civilization: Beyond Earth (PC) – jesień 2014
  4. Evolve (PC, Mac) – jesień 2014
  5. WWE 2K15 (platformy nieznane) – rok fiskalny 2015 (najpóźniej w marcu 2015 roku)
  1. Strona internetowa firmy Take-Two
  2. Strona internetowa studia Rockstar Games
  3. Raport finansowy firmy Take-Two za rok fiskalny 2014
TWOIM ZDANIEM

Która produkcja Rockstar Games ma Twoim zdaniem szansę zadebiutować w okresie od kwietnia 2014 roku do marca 2015 roku?

GTA V na konsolach nowej generacji i PC.
59,9%
Kontynuacja Red Dead Redemption
21,7%
Red Dead Redemption na konsolach nowej generacji i PC.
6%
Obstawiam coś kompletnie innego.
5%
Agent
3,8%
Bully Bullworth Academy: Canis Canem Edit
3,6%
Zobacz inne ankiety