Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2013, 17:45

Rockstar pracuje nad "nową wersją słynnej marki"

W sieci pojawiły się pierwsze i bardzo skromne informacje na temat kolejnego projektu studia Rockstar. Według nich firma ma obecnie pracować nad nową wersją słynnej marki.

My trzymamy kciuki za nową odsłonę cyklu Red Dead. - Rockstar pracuje nad "nową wersją słynnej marki" - wiadomość - 2013-10-19
My trzymamy kciuki za nową odsłonę cyklu Red Dead.

Studio Rockstar jest obecnie na ustach wszystkich za sprawą wyśmienitego Grand Theft Auto V. Nikogo nie zdziwi chyba jednak, że firma pracuje już nad kolejnym projektem. Właśnie otrzymaliśmy pierwszą wskazówkę na jego temat. Jej źródłem jest profil Dorona Feinsteina na serwisie LinkedIn.

Pełni on funkcję starszego inżyniera graficznego w oddziale Rockstar New England. Według umieszczonych na stronie informacji pracuje on obecnie nad „nową wersją słynnej marki”. Wpis został oczywiście szybko usunięty, ale mleko już się rozlało i kilka osób zdążyło zrobić zrzut ekranu strony.

Powstaje pytanie, czym może być owa „słynna marka”. Oczywistym kandydatem wydaje się kontynuacja Red Dead Redemption, czyli gry, która w ciągu pierwszych szesnastu miesięcy na rynku sprzedała się w ponad 12,5 mln egzemplarzy. Alternatywną propozycją może być Max Payne, którego trzecia część rozeszła się w ponad 4 mln sztuk. Wydaje się jednak, że wciąż jest zbyt wcześnie na kolejną odsłonę tego cyklu. Pozostałe marki studia Rockstar, takie jak Manhunt czy Bully nie osiągnęły wystarczająco dużego sukcesu, aby można było je określić mianem „słynnych”. Oczywiście, nie można wykluczyć, że zespół nabył prawa do jakieś filmowej serii lub postanowił kontynuować dzieło innego dewelopera.