Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2014, 11:53

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Red Dead Redemption kompatybilne z Windowsem – oficjalna strona Microsoftu źródłem pogłosek o wersji PC [UAKTUALNIENIE]

Na oficjalnej stronie firmy Microsoft pojawiła się informacja, jakoby Red Dead Redemption było kompatybilne z najnowszymi wersjami systemu Windows, co na nowo rozbudziło nadzieje na wydanie gry na PC. Studio Rockstar Games nie skomentowało tych pogłosek.

Red Dead Redemption to jedna z tych gier, których pecetowcy zazdroszczą użytkownikom konsol najbardziej

Aktualizacja: Wygląda na to, że pracownicy firmy Microsoft zreflektowali się i w końcu usunęli Red Dead Redemption z Centrum Kompatybilności Windowsa. Jeszcze przed zniknięciem tytułu z listy aplikacji kompatybilnych z systemem Windows jeden z forumowiczów NeoGAF-u napisał, że udało mu się skontaktować z przedstawicielem Microsoftu i dowiedzieć, że kowbojska gra studia Rockstar nie powinna była się tam znaleźć. A zatem albo faktycznie doszło do niefortunnej pomyłki i nadzieje na pecetową wersję były zupełnie płonne, albo Microsoft przedwcześnie zdradził coś, co Rockstar skrzętnie starał się ukryć.

Wielu pecetowców z pewnością już dawno porzuciło wiarę w to, że Red Dead Redemption kiedykolwiek ukaże się na ich ulubionej platformie sprzętowej. Jak jednak pokazuje życie, nadzieja umiera ostatnia. Jeden z użytkowników forum NeoGAF zauważył, że na oficjalnej stronie firmy Microsoft gra Red Dead Redemption została oznaczona jako kompatybilna z systemami Windows 7, 8 i 8.1. Co to oznacza? Centrum kompatybilności Windowsa określa, czy dana produkcja może zostać uruchomiona na „Okienkach”, czy też nie. Aby trafić na listę zgodności, każdy tytuł musi przejść testy Microsoftu lub otrzymać rekomendację wydawcy. Pod uwagę brane są także głosy użytkowników, ale nawet wtedy nic nie dzieje się automatycznie. A zatem albo ktoś w Microsofcie wie więcej, niż zdradza studio Rockstar, albo doszło do niecodziennej pomyłki. Tak czy inaczej, wśród gier kompatybilnych z Windowsem próżno szukać innych konsolowych exclusive’ów.

W tym miesiącu minie cztery lata od dnia premiery Red Dead Redemption na PlayStation 3 i Xboksie 360. Początkowo Rockstar zaprzeczał pojawieniu się gry na PC z powodu skomplikowanej metody kodowania. Czy od tamtej pory podejście wydawcy się zmieniło? Tego nie wiadomo, ale dzisiejsze pogłoski na temat możliwego debiutu kowbojskiej gry akcji na komputerach osobistych nie są pierwszym tego typu doniesieniem, zatem należy do nich podchodzić z dozą ostrożności. Gdyby jednak Red Dead Redemption faktycznie miałoby w końcu trafić na PC, byłaby to wspaniała wiadomość, która pozwoliłaby fanom Rockstara na jakiś czas zapomnieć o wciąż niezapowiedzianym na blaszaki Grand Theft Auto V.

  1. Oficjalna strona gry Red Dead Redemption