Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2005, 08:27

autor: Krooliq

Ridge Racer 6 w „złocie”

Firma Namco poinformowała, że szósta część popularnego cyklu wyścigów samochodowych, czyli gra o nazwie Ridge Racer 6 osiągnęła status „gold” i pojechała do tłoczni.

Firma Namco poinformowała, że szósta część popularnego cyklu wyścigów samochodowych, czyli gra o nazwie Ridge Racer 6 osiągnęła status „gold” i pojechała do tłoczni. Produkt w wersji wyłącznie na konsolę Xbox 360 zadebiutuje na amerykańskich półkach sklepowych już 22 listopada. Do Europy omawiany tytuł trafi 6 grudnia. Natomiast o polskiej premierze na razie nic nie wiadomo.

Ridge Racer 6 w „złocie” - ilustracja #1

 

Ridge Racer 6 jest kolejną częścią flagowego cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych ze stajni Namco, rozwijanego od pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Niniejsza seria początkowo była związana z salonowymi automatami arcade i konsolami z rodziny PlayStation, chociaż programiści wykonali dwukrotnie skok w bok, przygotowując Ridge Racer 64 dla Nintendo 64 oraz pozycję pt. Ridge Racer DS, dedykowaną Nintendo DS. Natomiast „szóstka” stanowi debiut omawianej marki na elektroniczno-rozrywkowej platformie spod znaku korporacji Microsoft i znakomicie demonstruje spory potencjał systemu Xbox 360 (m.in. oglądamy perfekcyjną trójwymiarową grafikę, generowaną w czasie rzeczywistym).

Ridge Racer 6 w „złocie” - ilustracja #2

 

Zgodnie z tradycją developerzy zaserwowali nam stricte zręcznościowy model jazdy, aby zagwarantować w ten sposób mnóstwo emocji nawet mniej wprawnym kierowcom. Sugestywne efekty wizualne sprawiają, iż nieustannie doświadczamy uczucia poruszania się z ogromną prędkością, a dynamikę zdecydowanie potęguje użycie dopalacza.

Więcej szczegółów na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.