Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 18:04

autor: Karol Laska

Resident Evil Village to według Capcomu gra z otwartym światem

Jeżeli wierzyć informacjom udostępnionym na Steamie przez Capcom, to 8. część gry Resident Evil będzie zawierać otwarty świat. Ponadto powinniśmy się spodziewać po dziele treści o charakterze seksualnym.

W SKRÓCIE:
  1. Capcom dodał do karty Resident Evil Village na Steamie 2 nowe tagi: „otwarty świat” oraz „treści seksualne”;
  2. doniesienia z Twittera sugerują, że po grze powinniśmy się bardziej spodziewać struktury świata typu metroidvania.

Podczas niedawnego wydarzenia internetowego Resident Evil Showcase zaprezentowano fragmenty gameplayu z gry Resident Evil Village, a także zareklamowano po raz pierwszy edycję kolekcjonerską dzieła. Spowodowało to wysyp nowych detali na temat RE8, co zachęciło fanów do działania i analizy poszczególnych tropów. Szczególnie zaintrygował ich jeden element „kolekcjonerki”, czyli mapa obszarów, jakie będziemy mogli przemierzać w trakcie zabawy. Choć wielu graczy bada ją od strony fabularnej, tak wielu zastanawia się, w jaki sposób będziemy się poruszać po danych fragmentach wioski.

Mapa tytułowej wioski. Źródło: Capcom - Resident Evil Village to według Capcomu gra z otwartym światem - wiadomość - 2021-01-26
Mapa tytułowej wioski. Źródło: Capcom

Przypuszczenia internautów potwierdził Steam, na którym zostały przypisane już Resident Evil 8 kolejne tagi. Wśród nich znajdziemy między innymi takie wyrażenie-klucz jak „otwarty świat”. Nie trzeba chyba dogłębnie tłumaczyć, co ono oznacza. Wychodzi bowiem na to, że otrzymamy pełną swobodę poruszania się po dostępnych obszarach.

Nieco mniej pewny w tej materii jest użytkownik Twittera o nicku AestheticGamer aka Dusk Golem, który regularnie dostarcza sprawdzonych informacji dotyczących serii Resident Evil. Twierdzi, że Capcom określiłby Village bardziej metroidvanią, czyli typem gry o budowie raczej korytarzowej, ale rzeczywiście umożliwiającej w miarę płynne poruszanie się z jednego krańca mapy na drugi.

Ciekawość graczy przykuł również tag „treści seksualne”. Nie jest to raczej informacja zaskakująca, ponieważ owa seria przyzwyczaiła nas do obrazków przygotowywanych w dużej mierze dla odbiorców pełnoletnich. I tutaj jednak zapał internautów postanowił ostudzić Dusk Golem, sugerując, że nagość będzie objawiała się w postaci krótkich animacji przedstawiających działania wampirzyc i pajęczych maszkar, którym daleko do atrakcyjności.

Resident Evill Village pojawi się 7 maja 2021 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S.