Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 18:11

autor: Ender

Cyberpunk 2077 - narzędzia modderskie udostępnione fanom

CD Projekt RED udostępnił obiecane narzędzia modderskie wszystkim zainteresowanym fanom Cyberpunka 2077. Deweloperzy zapowiadają, że będą one na bieżąco aktualizowane wraz z kolejnymi łatkami gry.

Praktycznie tuż po premierze Cyberpunka 2077 w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze fanowskie modyfikacje gry, i to pomimo fatalnego stanu technicznego, w którym tytuł trafił do fanów. CD Projekt RED jest oczywiście obecnie zajęty naprawianiem swojego tytułu, co, jak udowodnił patch 1.1, nie prowadzi zawsze do najlepszych rezultatów. Mimo to zespół znalazł nieco czasu, by opublikować na oficjalnej stronie internetowej gry obiecany zestaw narzędzi modderskich.

Na narzędzia składa się w dużej mierze dokładna dokumentacja struktury plików gry oraz wykorzystywanych przez nią archiwów. Bez wątpienia ułatwi ona znacząco pracę fanom, którzy do tej pory musieli metodą prób i błędów sprawdzać przeznaczanie konkretnych plików. Teoretycznie pozwoli to na opracowanie szybkich i łatwych w użyciu programów do ładowania modów. Przede wszystkim jednak doprowadzi do stworzenia bardziej kompleksowych modyfikacji.

CD Projekt RED zobowiązało się, że będzie na bieżąco aktualizować wszystkie elementy narzędzi wraz z kolejnymi aktualizacjami gry. Złośliwi obserwatorzy mogą podejrzewać, że deweloperzy liczą po cichu na to, iż modderzy pomogą im w eliminacji niezliczonych błędów w grze, a nawet w przeprojektowaniu i balansie niektórych elementów rozgrywki, tak jak ma to miejsce w przypadku produkcji z serii The Elder Scrolls.

Narzędzia modderskie możemy pobrać w tym miejscu.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna