Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 18:12

Project 007 może być początkiem trylogii gier o Jamesie Bondzie

Poznaliśmy kilka nowych szczegółów odnośnie nadchodzącej gry o Jamesie Bondzie. Szef IO Interactive – Hakan Abrak - w niedawno udzielonym wywiadzie ujawnił plany związane z Project 007 – najnowszą egranizacją przygód Agenta Jej Królewskiej Mości.

W listopadzie zeszłego roku ogłoszono rozpoczęcie prac nad nową grą studia IO Interactive. Twórcy serii Hitman podzielili się ze światem teaserem gry Project 007, w której wcielimy się w samego Jamesa Bonda. Do tej pory informacji na temat nowego projektu duńskiego studia było jak na lekarstwo, a deweloperzy byli skoncentrowani w pełni na premierze Hitmana 3. Garść świeżych informacji dotyczących produkcji dostarczył nam Hakan Abrak – dyrektor generalny IO Interactive.

W wywiadzie udzielonym duńskiej redakcji DR Abrak zdradził kilka konkretów dotyczących Project 007 (via thegamer.com). Na ten moment gra jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji, ale deweloperzy są pewni, że odtworzy klimat filmowej klasyki. Z pewnością nie zabraknie czarnych charakterów dążących do władzy nad światem, widowiskowych pościgów i innych czynników definiujących każdego Bonda.

Project 007 może być początkiem trylogii gier o Jamesie Bondzie - ilustracja #1
Tym razem nie będzie nam dane zagrać żadnym z kultowych wcieleń Jamesa Bonda.

Pomimo tego, że gra ma czerpać garściami z klimatu filmowych poprzedników, to Project 007 będzie całkowicie nową historią, niezwiązaną z żadnym filmowym uniwersum Agenta 007. Ten ruch wydaje się podyktowany chęcią deweloperów napisania od nowa „origin story” tej legendarnej postaci. Możliwe jest bowiem, że Project 007 nie skończy się na jednej grze. Studio ma mieć plany na całą trylogię przygód Jamesa Bonda! Takie zapewnienia mogą rozpalać wyobraźnię graczy oraz wszystkich fanów brytyjskiego szpiega, jednak w tej chwili IO Interactive musi skupić się na produkcji pierwszej części domniemanej trylogii. W tym celu studio planuje podwoić ilość swoich pracowników, do 400. W przyszłości Duńczycy mają również otworzyć nowy oddział w Szwecji i w ten sposób rozwinąć skrzydła przy przyszłych projektach.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej