Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 18:40

autor: Karol Laska

Biomutant z nową datą premiery

Biomutant jednak nie pojawi się w marcu, tak jak wszyscy się tego spodziewaliśmy. Gra ujrzy światło dzienne parę miesięcy później, a już niedługo ruszy na nowo jej kampania promocyjna.

W SKRÓCIE:
  1. 25 maja 2021 roku – od tego dnia będziemy mogli zagrać w Biomutanta;
  2. więcej materiałów z gry zobaczymy w następnych tygodniach i miesiącach.

Nigdy nie wierzyć korporacjom – taka maksyma powinna nam przyświecać przez cały czas, a mimo to znowu daliśmy się nabrać. Tym razem w balona zrobił wszystkich holding Embracer Group (właściciel firmy THQ Nordic), który opublikował parę tygodni temu roczny raport insynuujący, że w Biomutanta, nadchodzącą grę RPG akcji studia Experiment 101, zagramy przed końcem tego roku podatkowego, a więc do 31 marca 2021.

Teraz wiemy, że to nieprawda, gdyż koncern THQ Nordic podał na swojej stronie internetowej nową datę premiery wspomnianego dzieła i tym razem wydaje się być ona ostateczna i niezagrożona. Biomutant zostanie wydany 25 maja 2021 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Gra zadziała zapewne na konsolach nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S – dzięki wstecznej kompatybilności.

Zastanawialiśmy się, kiedy THQ Nordic wraz z Experiment 101 rozkręcą na dobre kampanię marketingową dzieła. Czytamy, że ta ruszy z kopyta w następnych tygodniach i będzie trwać przez kolejne miesiące. Potwierdzono także skład edycji kolekcjonerskiej gry oraz otwartą dla wszystkich przedsprzedaż.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej