Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 20:26

Znamy datę otwartej bety Resident Evil RE Verse na PC i konsolach

Firma Capcom ogłosiła, że już za dwa tygodnie będziemy mogli zagrać w otwartą betę Resident Evil RE: Verse zarówno na PC, jak i konsolach.

Resident Evil RE: Verse, czyli wieloosobowy shooter, który ma być dołączany do Resident Evil Village, niedługo otrzyma otwartą betę. Zainteresowani tytułem użytkownicy PC (Steam) i konsol (PS4, PS5, XONE, XSX|S) uzyskają dostęp do nowej gry firmy Capcom już 8 kwietnia. Japończycy mają pozwolić na wcześniejsze pobranie plików, więc możliwe będzie rozpoczęcie zabawy równo o 7:00 rano, kiedy otwarta beta wystartuje. Aby wziąć w niej udział, musicie założyć darmowe konto na stronie producenta. Testy potrwają trzy dni, a sama gra zostanie wydana 7 maja, razem z ósmą dużą odsłoną serii.

O tym, że Capcom ma w planach tryb multiplayer do nowego Residenta – bo tym w zasadzie jest RE: Versewiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Pogłoski te niejako potwierdził serwis Humble Bundle, lecz pierwsze oficjalne informacje otrzymaliśmy trochę później. Okazało się, że RE: Verse będzie dla RE8 tym, czym dla remake’u RE3 był Resident Evil: Resistance – odrębnym modułem wieloosobowym, niedostępnym w sprzedaży jako samodzielna pozycja.

Rozgrywka jednak będzie się nieco różniła – RE: Verse ma zaoferować tryb deathmatch dla sześciorga graczy, w którym pokierujemy ikonicznymi dla serii postaciami, takimi jak Claire, Leon, Ada, Jill, Hunk czy Chris. Każda z nich ma otrzymać unikalne umiejętności (aktywne i pasywne) oraz odmienne statystyki, które wpłyną np. na moc używanych broni czy „przeżywalność”.

Celem każdego gracza będzie zabicie pozostałych uczestników zabawy… tyle że ci w chwili śmierci zamienią się w znane z poprzednich Residentów potwory: Super Tyranta, Nemesis i… albo wystarczy. Zobaczycie sami. W każdym razie bestie też trzeba będzie zabić, a że to gracze zachowają nad nimi kontrolę – otrzymując przy okazji nowe umiejętności i możliwość przemiany w coraz potężniejsze okropieństwa za pomocą specjalnych kapsułek – zadanie nie powinno być zbyt łatwe.

Trzeba przyznać, że na papierze brzmi to całkiem obiecująco. Ciekawe tylko, czy praktyka potwierdzi teorię. Poniżej możecie zobaczyć, jak to mniej więcej wygląda (zapis pochodzi z zamkniętych testów gry, które odbyły się w styczniu). Dajcie znać, czy – pomimo braku języka polskiego w grze – zamierzacie wypróbować ten tryb przed premierą ósmego Residenta. Jak myślicie, będzie nam dane pokierować w nim Lady Dimitrescu?