Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2021, 21:35

autor: EnVakker

Resident Evil Showcase ujawni gameplay RE Village; zapisy na beta testy tajemniczego projektu

Capcom zapowiedział event Resident Evil Showcase, podczas którego ujawniona zostanie masa informacji na temat nadchodzącego Resident Evil Village. W planach jest także beta tajemniczego projektu w uniwersum.

Resident Evil, marka stworzona przez firmę Capcom, znana jest miłośnikom horroru z gier, filmów i komiksów. Dziś fani mrocznego uniwersum mają powód do radości - Capcom zapowiedział, że na wydarzeniu o nazwie Resident Evil Showcase zostanie przekazana spora doza informacji na temat wyczekiwanej ósmej części Resident Evil, obdarzonej podtytułem Village, zmierzającej na PC, PS5 i XSX.

Podczas eventu, który odbędzie się 21 stycznia o godzinie 14:00 czasu pacyficznego (czyli 23:00 czasu polskiego), widzowie będą mieli szansę obejrzeć premierowo nie tylko zwiastun gry, ale także materiał z samej rozgrywki. Ponadto organizatorzy zapowiadają ujawnienie innych informacji dotyczących serii Resident Evil, które na razie pozostają tajemnicą.

Resident Evil Showcase ujawni gameplay RE Village; zapisy na beta testy tajemniczego projektu - ilustracja #1
W grze ponownie pokierujemy Ethanem Wintersem, znanym z RE VII

Jednak nie tylko Resident Evil Village będzie tematem Showcase. Od jakiegoś czasu trwają zapisy do bety tajemniczego projektu Capcomu, o którym wiadomo tylko tyle, że będzie to gra multiplayer dla 4-6 graczy. Więcej informacji na ten temat mamy poznać w trakcie Showcase. Beta odbędzie się na platformach PS4 i Xbox One (choć możliwe będzie granie na PS5 i XSX), a zapisy do niej trwają do 25 stycznia.

Resident Evil Showcase ujawni gameplay RE Village; zapisy na beta testy tajemniczego projektu - ilustracja #2
Resident Evil Village (materiały promocyjne)

Aby móc zapisać się do bety, należy posiadać Capcom ID połączone z programem Resident Evil Ambassador, być pełnoletnim i spełniać warunki techniczne, jak posiadanie konsoli czy dostęp do sieci. Jednak nawet to nie gwarantuje udziału w becie - szczęśliwcy zostaną wylosowani spośród wszystkich zgłoszonych, ale szanse zależą od rangi w programie Resident Evil Ambassador. Ranga Srebro podwaja szanse na uczestnictwo, Złoto mnoży razy pięć, a Platyna razy dziesięć.

Przypomnijmy, że program Resident Evil Ambassador to nie subskrypcja premium, ale raczej umowa z marką, zawierana przez twórców internetowych treści, którzy zobowiązują się do publikowania na swoich kanałach informacji dotyczących RE. W zamian za to otrzymują dostęp do ekskluzywnych treści i eventów - beta niezapowiedzianego projektu jest jednym z nich.