Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 20:45

Fallout 76 w 2021 roku to m.in. dokończenie wątku Bractwa Stali i inwazja kosmitów

Wiemy już, co Bethesda szykuje dla graczy Fallouta 76 w 2021 roku. Atrakcje uwzględnią m.in. nowe misje fabularne Bractwa Stali, zwierzaki oraz inwazję nie z tego świata, być może powiązaną z innym projektem twórców.

Najważniejsze informacje:
  1. firma Bethesda przedstawiła plany rozwoju Fallouta 76 na 2021 rok;
  2. latem otrzymamy nowe misje fabularne dla jednego gracza, w ramach których zakończymy wątek Bractwa Stali;
  3. poza wieloma usprawnieniami na graczy czekają specjalne wydarzenia, a jedno z nich może być powiązane ze Starfieldem.

Kiedy sam producent gry przyznaje, że jej premiera była porażką, a twórcy zepsuli „praktycznie wszystko, co się dało”, trudno mieć większe nadzieje co do przyszłości tytułu. A jednak Fallout 76 wciąż żyje i jest rozwijany przez Bethesdę, w przeciwieństwie do choćby Anthem. Ba, twórcy sieciowego Fallouta przedstawili właśnie plany rozwoju gry na cały 2021 rok. Wpis na oficjalnej stronie gry zawiera też grafikę pokrótce podsumowującą nowości zmierzające do Fallouta 76.

Źródło: Bethesda Game Studios. - Fallout 76 w 2021 roku to m.in. dokończenie wątku Bractwa Stali i inwazja kosmitów - wiadomość - 2021-03-23
Źródło: Bethesda Game Studios.

W pierwszej kolejności zobaczymy nowości obecnie dostępne na serwerze testowym, czyli m.in. zmiany wyposażenia S.P.E.C.J.A.Ł. (w tym możliwość resetowania atrybutów) oraz miejsca na obozowiska C.A.M.P. (czytaj: możliwość rozbudowy w kilku lokacjach zamiast tylko w jednej). Na nowe misje fabularne przyjdzie nam poczekać aż do lata, kiedy to zadania Panowanie Stali zakończą historię znanego graczom Bractwa Stali. Wtedy też – poza nagrodami, postaciami etc. powiązanymi z tym wątkiem fabularnym – pojawi się opcja tworzenia przedmiotów legendarnych z pomocą legendarnych modułów. Wreszcie jesienią zobaczymy usprawnienia prywatnych światów oraz więcej codziennych operacji.

Sporo nowości przyniesie ze sobą końcówka roku. W grze pojawi się więcej czterogwiazdkowego legendarnego ekwipunku oraz opcja przygarnięcia zwierzaków (w teorii już obecna, ale wymagająca sporego wysiłku). Zimą zobaczymy też dwa wydarzenia. Pierwsze z nich skupi się na kultystach z Point Pleasant, którym pomożemy w przygotowaniu niebezpiecznego rytuału. Natomiast w ramach drugiego czeka nas inwazja nie z tego świata, co – jak chcą niektórzy – może nie być bez związku z innym projektem Bethesdy. Jeśli bowiem wierzyć przeciekom, Starfield (bo o nim mowa) ukaże się jeszcze w tym roku i to właśnie z tej produkcji mogą przybyć kosmiczni najeźdźcy do Fallouta 76.

Fallout 76 w 2021 roku to m.in. dokończenie wątku Bractwa Stali i inwazja kosmitów - ilustracja #2
Czyżby Bethesda szykowała kosmiczny crossover Fallouta ze swoim nowym projektem?

Pomijając domysły i plany rozwoju (o których nieco więcej możecie się dowiedzieć z oficjalnej strony gry), już wkrótce możemy usłyszeć więcej na temat przyszłości produkcji. Jutro o godzinie 16:30 czasu polskiego rozpocznie się sesja pytań i odpowiedzi z twórcami Fallouta 76 w serwisie Reddit. Do 18:00 gracze będą mogli wypytywać producentów Jeffa Gardinera oraz Marka Tuckera o kolejne atrakcje szykowane przez Bethesdę.

  1. Oficjalna strona gry Fallout 76
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Fallout 76 – poradnik do gry
  4. Wszystko o Fallout 76