Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2012, 16:17

Resident Evil 6 może zawierać czwartą kampanię z Adą Wong

Ada Wong może otrzymać własną kampanię w Resident Evil 6. Pliki poświęcone bohaterce odkryli fani gry w wypuszczonym niedawno demie. Capcom odmówił komentarza w sprawie, ale wcześniej potwierdził, że bohaterka pojawi się w szóstym Resident Evil.

Jaką rolę odegra Ada Wong w Resident Evil 6?

W demie Resident Evil 6 odkryto ślady zawartości powiązanej z Adą Wong. Na trop plików wpadli użytkownicy paru forów internetowych (w tym NeoGAF). Spekuluje się, że Capcom poświęci bohaterce czwartą kampanię lub dodatki DLC. Firma odmówiła komentarza w sprawie plotek serwisowi Eurogamer, ale przypomniała, że obecność Ady Wong w szóstej odsłonie serii została potwierdzona na tegorocznych targach E3.

Demo rozebrane na czynniki pierwsze przez fanów zawiera nie tylko wzmiankę o wspomnianej bohaterce, ale też kilka dalszych szczegółów. Z odkryć wynika, że Ada Wong będzie wyposażona w linę z hakiem jak w Resident Evil 4. Postać otrzyma też pomocnika nazwanego tymczasowo „helper”. Gracze sądzą, że kompanem Ady zostanie Carla, bo znaleziono pliki poświęcone tej kobiecie. Carla pojawiła się w zwiastunie Resident Evil 6.

Inne odkrycia dotyczą rozgrywki multiplayer, w której najwyraźniej powrócą tryby Mercenaries oraz Slayers. Demo zawiera wzmianki o dwóch nowych pomysłach – No Hope (zwanym także jako Last Stand) oraz Ustanak (lub Agent Predator). Oczywiście szczegóły tych form zabawy są nieznane. Fani nie omieszkali sprawdzić, kto podkłada głosy postaciom – najwyraźniej Capcom podmienił kilku aktorów (np. Paula Merciera i Sally Cahill).

Resident Evil 6 może zawierać czwartą kampanię z Adą Wong - ilustracja #2

W Resident Evil 6 znajdziemy trzy kampanie poświęcone Leonowi Kennedy’emu, Jake’owi Mullerowi i Chrisowi Redfieldowi. Ada Wong mogłaby stać się czwartą ważną postacią. Plotki o umieszczeniu w grze bohaterki krążyły w sieci od wielu miesięcy i w końcu zostały potwierdzone przez Capcom. Co ciekawe, droga edycja specjalna gry otrzyma cztery okładki z postaciami – jedna z nich jest nieznana. Być może zostanie ona poświęcona właśnie pani Wong.

Demo Resident Evil 6 zostało udostępnione w tym tygodniu posiadaczom nowych egzemplarzy gry Dragon’s Dogma na Xboksie 360. Pozostali użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą mogli sprawdzić je na początku września. Pełna wersja Resident Evil 6 trafi do sprzedaży w październiku – w pierwszej kolejności na konsolach. Firma Cenega poinformowała w tym tygodniu, że wydanie pecetowe pojawi się „w późniejszym terminie”.

  1. Oficjalna strona Resident Evil 6