Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2012, 16:01

autor: Adrian Werner

Activision ujawniło FPS-a The Walking Dead

Mamy dobre wieści dla fanów The Walking Dead. Firma Activision zapowiedziała strzelankę opartą na serialowej adaptacji tej marki. Pozwoli ona na wcielenie się w Daryla Dixona.

Activision ujawnioło FPS-a The Walking Dead - ilustracja #1

Firma Activision zapowiedziała nową grę opartą na licencji The Walking Dead, a konkretnie na telewizyjnej adaptacji tej marki. Będzie to pierwszoosobowa strzelanka, której akcja osadzona zostanie przed pierwszym odcinkiem serialu i opowie o losach braci Dixon – Daryla i Merle’a.

Fabuła skoncentruje się na podróży do miasta Atlanta, które rzekomo miało zapewnić bezpieczne schronienie ocalałym. Gracze pokierują Darylem, a Merle kontrolowany będzie przez sztuczną inteligencję. Gra postawi na klimaty survival horroru. Konieczne ma być oszczędne gospodarowanie amunicją, jedzeniem oraz innymi zapasami, zwłaszcza, że okazje do uzupełnienia zapasów nie zdarzą się często. Istotnym elementem zabawy mają być elementy skradankowe, które pozwolą uniknąć starcia z niektórymi zombiakami. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż żywe trupy podczas szukania ofiar zrobią użytek nie tylko z własnego wzroku, ale również słuchu i zmysłu węchu.

Podczas przygód napotkamy wiele ciekawych postaci. Gracz sam zadecyduje czy je skrzywdzić czy też wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Sporo z tych bohaterów niezależnych będzie mogło dołączyć do braci Dixon. Ponadto autorzy obiecują, że w grze pojawi się również wiele innych trudnych wyborów moralnych. Mamy nadzieje, że zostaną one zrealizowane równie dobrze jak w epizodycznych przygodówkach studia Telltale Games.

Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Premiera zapowiadana jest na przyszły rok. Opracowaniem projektu zajmuje się studio Terminal Reality, znane m.in. z serii Bloodrayne.

Activision ujawnioło FPS-a The Walking Dead - ilustracja #2 Marka The Walking Dead staje się coraz popularniejsza. Niedawno zakończył się drugi sezon serialu, a ostatni odcinek obejrzało dziewięć milionów widzów, co stanowi rekord wśród produkcji emitowanych w telewizjach kablowych. Powszechne zachwyty wywołują również oparte na tej licencji epizodyczne przygodówki studia Telltale, które do dzisiaj zakupiło ponad 1,7 mln osób.

Nie wolno też zapominać o komiksowym pierwowzorze wydawanym w naszym kraju jako Żywe trupy. Za kilka dni na półki amerykańskich księgarni trafi setny numer serii.