Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2012, 12:36

autor: Hed

Telltale planuje drugi sezon The Walking Dead. Sprzedano 1,7 miliona egzemplarzy dwóch epizodów

Firma Telltale zasugerowała, że The Walking Dead otrzyma drugi sezon. Seria przygodówek cieszy się olbrzymią popularnością – jej pierwsze dwa odcinki sprzedano 1,7 miliona razy w ciągu 8 tygodni.

Telltale planuje drugi sezon The Walking Dead. Sprzedano 1,7 miliona egzemplarzy dwóch epizodów - ilustracja #1
The Walking Dead nie skończy się na jednym sezonie.

Telltale najprawdopodobniej stworzy drugi sezon gry The Walking Dead, opartej na motywach komiksu. Steve Allison, reprezentant firmy, powiedział w rozmowie z serwisem Polygon, że prace nad kontynuacją zostaną rozpoczęte po premierze wszystkich odcinków pierwszej serii oraz wydaniu ich kompilacji w pudełku (na rynku amerykańskim). Do tej pory wyszły dwa z pięciu epizodów – trzeci będzie gotowy w połowie sierpnia.

Decyzja Telltale o kontynuowaniu The Walking Dead nie jest niczym zaskakującym, jeśli weźmie się pod uwagę popularność pierwszych dwóch odcinków. Allison ujawnił, że sprzedano 1,7 miliona egzemplarzy obu epizodów w ciągu pierwszych 8 tygodni. Przygodówki o walce z zombie mogą więc stać się jednym z największych hitów tego dewelopera, który ma na koncie wiele innych adaptacji i autorskich gier (np. Tales of Monkey Island, Sam & Max).

The Walking Dead to komiks opowiadający historię ludzi ocalałych w świecie opanowanym przez zombie. Seria doczekała się adaptacji telewizyjnej, która zbiera zróżnicowane opinie (pierwszy sezon był chwalony, drugi jest raczej krytykowany). Studio Telltale pokazało, że rozumie temat i wie jak przetłumaczyć go na język swoich gier. Co ciekawe, w planach jest także strzelanka rozgrywająca się w uniwersum The Walking Dead.

  1. Oficjalna strona The Walking Dead