Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2008, 08:54

autor: Dorota "vampire" Drużko

Resident Evil 5 na PC coraz bardziej prawdopodobny

Na początku przyszłego roku posiadacze konsol Xbox 360 i PS3 otrzymają demo Resident Evil 5, tymczasem pecetowi gracze wciąż zastanawiają się, czy najnowsza odsłona serii popularnych survival horrorów trafi również na "blaszaki".

Na początku przyszłego roku posiadacze konsol Xbox 360 i PS3 otrzymają demo Resident Evil 5, tymczasem pecetowi gracze wciąż zastanawiają się, czy najnowsza odsłona serii popularnych survival horrorów trafi również na "blaszaki". Już wielokrotnie słyszeliśmy pogłoski pochodzące z różnych źródeł (nawet z ust pracowników Capcomu), według których istotnie gra miałaby zawitać także na komputery. Ostatnią wpadkę zaliczył zresztą sam Capcom na początku listopada, przy okazji publikacji swojej listy wydawniczej na pierwszy kwartał 2009. Wtedy to obok wyznaczonej na 13 marca premiery Resident Evil 5, wymienione zostały wszystkie trzy platformy. Oczywiście podobnie jak wcześniej wydawca szybko sprostował, że nastąpiła pomyłka i chodziło jedynie o wersje konsolowe.

Mimo to, pozbawienie pecetowców nowego Residenta wydaje się coraz mniej prawdopodobne. W najnowszym numerze niemieckiego magazynu GameStar, poświęconego wyłącznie komputerowym grom, pojawiła się zapowiedź wersji RE5 na PC. Ponadto w brytyjskim oddziale sklepu internetowego Amazon możemy już składać przedpremierowe zamówienia na tę właśnie edycję gry (screenshot poniżej). Obydwa źródła podają jednak zupełnie inne daty premiery. Według Amazonu tytuł ukaże się w tym samym czasie na wszystkich trzech platformach, natomiast Niemcy sugerują, że na PC piątka zadebiutuje później niż na konsolach, a dokładniej w lipcu (co jest z resztą o wiele bardziej prawdopodobną opcją).

Resident Evil 5 na PC coraz bardziej prawdopodobny - ilustracja #1

Choć raczej wątpliwym jest, aby poważne pismo podawało informacje wyssane z palca, wciąż musimy poczekać na oficjalne stanowisko Capcomu. W międzyczasie możecie zapoznać się z naszą zapowiedzią Resident Evil 5 w wersji na PS3 i Xboxa 360 oraz filmami.