Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2020, 19:35

autor: Froozyy

Resident Evil 3 z zabezpieczeniem DRM od Denuvo w dniu premiery

Dowiedzieliśmy się, że w dniu premiery Resident Evil 3 będzie posiadało zabezpieczenie DRM od firmy Denuvo. Na razie nie wiadomo, czy podobnie jak miało to miejsce w przypadku odświeżonej wersji drugiej odsłony serii oraz Resident Evil VII: Biohazard, zabezpieczenie zostanie usunięte po jakimś czasie.

Resident Evil 3 również będzie posiadać zabezpieczenia od Denuvo. - Resident Evil 3 z zabezpieczeniem DRM od Denuvo w dniu premiery - wiadomość - 2020-01-23
Resident Evil 3 również będzie posiadać zabezpieczenia od Denuvo.

Zaglądając na stronę remake’u Resident Evil 3 na platformie Steam możemy dowiedzieć się, że pecetowa wersja gry zostanie wydana z zabezpieczeniem DRM stworzonym przez firmę Denuvo. Takie działanie nie powinno nikogo dziwić, bowiem mimo wielu negatywnych opinii ze strony graczy i problemów, które sprawia to rozwiązanie, odświeżona wersja drugiej części serii również posiadała go w dniu premiery. Po pewnym czasie pozbyto się jednak tego zabezpieczenia, podobnie zresztą jak miało to miejsce w przypadku Resident Evil VII: Biohazard, więc można przypuszczać, że to samo spotka RE 3.

Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wszystko wskazuje na to, że remake skupi się na widowiskowej i szybkiej akcji, a twórcy planują rozwinąć wątki znane z pierwowzoru, przedstawiając bohaterów oraz ich historię w innym świetle. Niestety tytuł nie będzie posiadał alternatywnych zakończeń. Natomiast wczoraj dowiedzieliśmy się, że edycja kolekcjonerska gry pojawi się w Europie i jest już dostępna w przedsprzedaży.