Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2020, 19:45

Resident Evil 3 Collector’s Edition w sprzedaży

Firma Capcom potwierdziła, że edycja kolekcjonerska Resident Evil 3 pojawi się w Europie. Wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży w wybranych sklepach.

Do premiery Resident Evil 3 pozostało jeszcze nieco czasu, ale niewykluczone, że niektórzy chcieliby się zawczasu zaopatrzyć w produkcję. Nawet jeśli nie zaliczacie się do tej grupy, być może zainteresuje Was ujawniona właśnie europejska edycja kolekcjonerska produkcji. Specjalne wydanie odświeżonej wersji Resident Evil 3 jest już dostępne w przedsprzedaży na Starym Kontynencie (via oficjalny blog PlayStation). Jego zawartość nie odbiega od tej z amerykańskiej kolekcjonerki. Znajdziemy tu 28-centymetrową figurkę Jill Valentine, zbiór ilustracji z gry, plakat z mapą Raccoon City oraz ścieżkę dźwiękową produkcji na dwóch płytach. Całość będzie dostępna w specjalnym opakowaniu.

Źródło: oficjalny blog PlayStation Europe.

W chwili pisania tego tekstu edycji kolekcjonerskiej RE 3 nie można zakupić w żadnym polskim sklepie, aczkolwiek da się ją zamówić poprzez serwis Amazon. Nie zrażajcie się informacją o niedostępności produktu – od czasu zamieszczenia go na stronie pojawiały się kolejne sztuki. Inna sprawa, jak długo to potrwa przy najwyraźniej sporym zainteresowaniu tym wydaniem. Na szczęście firma Cenega potwierdziła, że będzie ono dostępne w Polsce. Co się tyczy jego ceny, Capcom wycenia je na 179,99 dolarów, a więc około 688 złotych. Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia na komputerach osobistych oraz PlayStation 4 i Xboksie One. Niestety, edycja kolekcjonerska dostępna jest tylko na konsolach.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej