Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2010, 10:09

autor: Adrian Werner

Red Faction: Armageddon - znamy minimalne wymagania sprzętowe

Zapowiedziana w zeszłym miesiącu kontynuacja serii Red Faction wzbudza sporo zainteresowania. Wiemy już, jakim sprzętem trzeba będzie dysponować, by móc cieszyć się wersją pecetową.

Zapowiedziana w zeszłym miesiącu kontynuacja serii Red Faction wzbudza sporo zainteresowania. Wiemy już, jakim sprzętem trzeba będzie dysponować, by móc cieszyć się wersją pecetową.

 

Red Faction: Armageddon - znamy minimalne wymagania sprzętowe - ilustracja #1

 

W posiadanie tych informacji weszliśmy dzięki wpisowi na stronie serwisu Steam. Weźcie tylko pod uwagę, że podane niżej dane to jedynie wymaganie minimalne, na ujawnienie rekomendowanych przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • procesor: Dwurdzeniowy 2GHz (Intel Core 2 Duo lub Athlon X2) lub lepszy,
  • pamięć RAM: 2 GB i więcej,
  • karta grafiki: GeForce 8100 / Radeon HD3100 z 256 MB pamięci lub lepsza,
  • system operacyjny: Windows XP/Vista/7.

Przypomnijmy, że w Red Faction: Armageddon wcielimy się w potomka bohatera trzeciej części. W trakcie gry zwiedzać będziemy głównie podziemne rejony Marsa. Po raz pierwszy w historii serii naszymi przeciwnikami będą również kosmici. W porównaniu do Red Faction: Guerrilla mocno ograniczona zostanie swoboda poczynań gracza, ale w zamian otrzymać mamy znacznie lepszą fabułę.

 

Red Faction: Armageddon - znamy minimalne wymagania sprzętowe - ilustracja #2

 

Nie ulegnie natomiast zmianie natomiast główna cecha charakterystyczna cyklu, czyli możliwość destrukcji terenu (za co odpowiadać ma system Geo Mod 2.0). Tym razem technologia opracowana przez studio Volition wykorzystana zostanie jednak nie tylko do burzenia elementów otoczenia, ale również ich odbudowywania.

Wprowadzeniem do gry będzie dwugodzinny film telewizyjny, który zostanie wyemitowany w marcu przyszłego roku. Stacja SyFy obiecuje, że jeśli produkcja odniesie sukces, to nakręcony zostanie pełnoprawny serial osadzony w świecie Red Faction. Ponadto, kilka miesięcy przed premierą Armageddon na konsolowych serwisach dystrybucji elektronicznej ukaże się mniejszych rozmiarów prequel, którego celem ma być zaostrzenie apetytu fanów przed premierą głównego dania.