Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 listopada 2012, 17:21

Raport Polskiego GameDevu o rodzimych deweloperach – Artifex Mundi numerem jeden

Artifex Mundi, Flying Wild Hog oraz Gamelion to najlepiej oceniane przez pracowników polskie studia zajmujące się grami. To jeden z wyników raportu na temat zadowolenia z branży, jaki przygotowała grupa Polski GameDev.

Raport Polskiego GameDevu o rodzimych deweloperach – Artifex Mundi numerem jeden - ilustracja #1
Raport grupy Polski GameDev o polskich studiach:
  • 300 ankiet rozesłanych do pracowników 12 firm
  • Pytano o takie kwestie jak stres w pracy, wynagrodzenie, poczucie stabilności
  • Pierwsze miejsca w kategorii nalepiej ocenianej firmy zajęły Artifex Mundi, Flying Wild Hog oraz Gamelion

Grupa Polski GameDev przygotowała ciekawy raport dotyczący rodzimych studiów produkujących gry. W badaniu zapytano prawie 300 osób z poszczególnych firm o takie kwestie jak poziom stresu, zadowolenie z warunków finansowych, czy chociażby atmosferę w pracy. Na miejscu w pierwszym w kategorii średniej oceny według pracowników uplasował się deweloper Artifex Mundi, specjalizujący się w tytułach casualowych.

Artifex Mundi, Flying Wild Hog oraz Gamelion to najlepiej oceniane przez pracowników polskie studia. Pierwszy z producentów, mający siedziby w Zabrzu i Krakowie, zajął czołowe miejsca także w kategorii systemu premii i bonusów, czy stabilności zatrudnienia. Artifex Mundi jest firmą, w której poziom i liczba nadgodzin są stosunkowo niskie (w ocenie samych pracowników). Pełne zestawienie wyników znajdziecie na poniższej grafice.

W raporcie określono też ogólną ocenę poziomu zadowolenia z branży. Wyniosła ona 3,69 w skali 1-5.

Artifex Mundi to prawdopodobnie jeden z mniej znanych przez hardcorowych graczy polskich deweloperów. Studio ma na koncie sporo sukcesów w kategorii gier casualowych i często pojawia się na lokalnych imprezach branżowych (przeważnie w roli sponsora). Specjalizacją Artifex Mundi są przygodówki typu hidden object, np. wydane niedawno Time Mysteries: The Ancient Spectres, czy Dark Arcana: The Carnival.

Pozostałych deweloperów ujętych w raporcie przedstawiać chyba nie trzeba. Często pojawiają się studia 11 bit (Anomaly: Warzone Earth), Flying Wild Hog (Hard Reset), CD Projekt RED (Wiedźmin 2: Zabójcy Królów), czy Techland (Dead Island). Niepokojąca jest na pewno niska pozycja Reality Pump, jednego z najstarszych polskich deweloperów (Two Worlds). Ostatnia gra tego producenta, Iron Sky: Invasion, pozostawia wiele do życzenia.

  1. Polski GameDev na Facebooku