Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2013, 14:18

Ragnar Tørnquist chce Dreamfall Chapters na PlayStation 4

Ragnar Tørnquist potwierdził na festiwalu Digital Dragons, że zamierza wydać grę Dreamfall Chapters na konsoli PlayStation 4. Deweloper przyznał, że nic jeszcze nie jest pewne, ale do stworzenia konwersji na platformę Sony raczej dojdzie. Tørnquist ujawnił także, że w grze znajdzie się co najmniej jedna postać polskiego pochodzenia.

Dreamfall Chapters raczej na pewno trafi na PS4 – mówi Ragnar Tornquist, twórca serii. - Ragnar Tørnquist chce Dreamfall Chapters na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-04-21
Dreamfall Chapters raczej na pewno trafi na PS4 – mówi Ragnar Tornquist, twórca serii.

Ragnar Tornquist, szef studia Red Thread Games, potwierdził na festiwalu Digital Dragons, że jest bardzo zainteresowany wydaniem gry Dreamfall Chapters na PlayStation 4. Producent, który do niedawna pracował dla norweskiej firmy Funcom, przyznał w rozmowie, że jeszcze nic nie jest pewne na stop procent. Tornquist jest jednak przekonany, że dojdzie do premiery na PlayStation 4. Jego zdaniem konsola ma widownię, którą zainteresuje podobna produkcja.

„To jeszcze nie jest nic pewnego, ale my zdecydowanie jesteśmy bardzo zainteresowani produkcją na PlayStation 4” – powiedział Tornquist w rozmowie, którą przeprowadziliśmy po jego wystąpieniu na Digital Dragons. Twórca serii Dreamfall dodał, że Sony upraszcza cały proces dla deweloperów. „Jestem przekonany, że gra wyjdzie na PlayStation 4 i to otworzy dla nas nową widownię, która naszym zdaniem jest gotowa na tego rodzaju grę” – podsumował Tornquist.

Norweski deweloper opowiedział o kulisach inicjowania projektu. Po zakończeniu prac przy The Secret World, Tornquist postanowił odejść z Funcom i założyć własne studio – Red Thread Games. Motywacją było między innymi dokończenie historii Dreamfall oraz chęć uniezależnienia się od wydawców. Tornquist przyznał nawet, że nie zamierza już nigdy z nimi pracować. Przeszkodą było to, że prawa do marki wciąż dzierżył Funcom, ale firma zgodziła się udzielić licencji bez większych problemów. Ostatnim kłopotem były pieniądze – pierwszy zastrzyk gotówki producent otrzymał w formie grantu od Norweskiego Instytutu Filmowego. O resztę funduszy poprosił na Kickstarterze.

Jak skończyła się zbiórka społęcznościowa wiemy wszyscy – Red Thread Games zebrało ponad półtora miliona dolarów. Tornquist nie krył radości z tego powodu, chociaż zaznaczył, że samo przedsięwzięcie okazało się pracą na pełny etat. „Zaskoczyło nas to, ile to roboty” – powiedział producent. Przed rozpoczęciem akcji kickstarterowej Tornquist spędził około 6 miesięcy na samym planowaniu i spodziewał się, że wraz ze startem zbiórki będzie mógł trochę odpocząć. Rzeczywistość była zupełnie inna. „Musieliśmy poświęcać każdą minutę na Kickstartera” – wyjaśnił Tornquist.

Prototypowa scena z Dreamfall Chapters. - Ragnar Tørnquist chce Dreamfall Chapters na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-04-21
Prototypowa scena z Dreamfall Chapters.

Dreamfall Chapters ma być „grą z duszą”, jak określił to sam Tornquist w prezentacji. „Mamy przez to na myśli gry, które mają głębię, znaczenie, zostały zrobione własnoręcznie. Spaja je jedna silna wizja, nie są produktem napędzanym przez marketing” – powiedział producent. Co ciekawe, w grze znajdzie się co najmniej jedna postać polskiego pochodzenia. Tornquist w rozmowie nie chciał ujawnić żadnych dodatkowych informacji o tym bohaterze lub, jak wyraźnie podkreślił, bohaterce.

Ragnar Tørnquist chce Dreamfall Chapters na PlayStation 4 - ilustracja #4Dreamfall Chapters to kontynuacja gier The Longest Journey oraz Dreamfall: The Longest Journey, emocjonalnych i ciekawie napisanych przygodówek. W Chapters odwiedzimy trzy krainy: magiczną Arcadię, technologiczny Stark oraz tajemniczy Storytime, w skórze co najmniej dwóch postaci – kobiety Zoe Castillo oraz mężczyzny Kiana Alvane’a. Studio Red Thread Games chce wydać Dreamfall: Chapters w 2014 roku na pecetach i innych platformach (w tym PlayStation 4).

  1. Oficjalna strona Red Thread Games
  2. Oficjalna strona festiwalu Digital Dragons