Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2014, 17:00

autor: moir

Przegląd MMO (4/01/2014) – m.in. DayZ, TERA, The Elder Scrolls Online, War Thunder

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. początkowy sukces alfy DayZ, szczegóły na temat nowej klasy w TERA, plany twórców The Elder Scrolls Online na rozwój produkcji po premierze oraz zmianę postanowień umowy poufności dotyczącej testerów dodatku do War Thunder.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. udany debiut DayZ w wersji alfa, pierwsze szczegóły na temat nowej klasy w TERA, przyszłe plany twórców The Elder Scrolls Online, a także zniesienie ograniczeń wynikających z umowy poufności ciążącej na testerach dodatku do War Thunder. Ponadto wspominamy o takich grach jak Black Gold, Pantheon: Rise of the Fallen oraz RuneScape.

DayZ

Dostępna na platformie Steam (w ramach Early Access) wersja alfa DayZ bije rekordy popularności. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny (przeszło 100 złotych), sporej ilości bugów, ograniczeń i niedociągnięć, a także nieprzychylnej opinii jednego z twórców gry, tytuł w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży trafił do rąk 400 tysięcy nabywców. W tym czasie deweloperzy wypuścili trzy patche, zdradzili swoje plany na najbliższą przyszłość i pochwalili się, że obecny rekord równocześnie zalogowanych użytkowników DayZ wynosi ponad 40 tysięcy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DayZ

TERA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, poznaliśmy kolejną garść szczegółów na temat najnowszej klasy, która już niebawem trafi do świata Arboreii. Przeznaczona wyłącznie dla rasy Elin profesja nosi roboczą nazwę Reaper (w dosłownym tłumaczeniu Flying Swords) i za kilka dni zadebiutuje w koreańskiej wersji gry. Poniżej znajdziecie pierwsze screeny oraz krótkie wideo prezentujące jej możliwości.

Przegląd MMO (4/01/2014) – m.in. DayZ, TERA, The Elder Scrolls Online, War Thunder - ilustracja #2
Przegląd MMO (4/01/2014) – m.in. DayZ, TERA, The Elder Scrolls Online, War Thunder - ilustracja #3
Przegląd MMO (4/01/2014) – m.in. DayZ, TERA, The Elder Scrolls Online, War Thunder - ilustracja #4
  1. Oficjalna strona internetowa europejskiej wersji gry TERA

The Elder Scrolls Online

Twórcy The Elder Scrolls Online zdradzili, w rozmowie z jednym z zachodnich serwisów, swoje plany dotyczące dalszego rozwoju produkcji już po jej oficjalnej premierze w kwietniu bieżącego roku. Deweloperzy planują wziąć przykład z członków studia ArenaNet i wzbogacać świat gry regularnymi, comiesięcznymi (plus minus) aktualizacjami. Jednak w odróżnieniu od swoich kolegów po fachu, zawartość wprowadzana przez ekipę ZeniMax Online ma być permanentna i dotyczyć przede wszystkim wysokopoziomowych aspektów rozgrywki. O jakich elementach mowa? M.in. o nowych lokacjach, gildiach, wyposażeniu oraz rozwoju linii fabularnej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

War Thunder

W minionym tygodniu zniesiono umowę poufności pomiędzy twórcami a beta-testerami dodatku Wojska Lądowe do gry War Thunder. Tym samym w sieci pojawił się prawdziwy wysyp materiałów wideo i wszelkiego rodzaju zapisów z rozgrywki w sztandarową produkcję rosyjskiego studia Gaijin Entertainment. Poniżej prezentujemy jeden ze wspomnianych filmów. Zainteresowanych tematem odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości, gdzie znajdziecie więcej podobnych treści.

  1. Oficjalna strona internetowa gry War Thunder

Black Gold

Twórcy Black Gold opublikowali zwiastun prezentujący elitarne jednostki obu zwaśnionych frakcji dostępnych w grze, tj. Erlandir oraz Isenhorst. Zwolenników technologii reprezentuje wielki parowy Goliath, zaś czempionem żyjących w zgodzie z naturą jest ogromna bestia zwana Behemothem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Gold

Pantheon: Rise of the Fallen

Już w najbliższym czasie możemy się spodziewać startu kickstarterowej kampanii mającej na celu sfinansowanie najnowszego projektu Brada McQuaida, głównego projektanta pierwszej odsłony serii EverQuest. Gra zatytułowana Pantheon: Rise of the Fallen będzie typowym reprezentantem nurtu MMORPG, z naciskiem na współpracę z innymi graczami oraz wysoki poziom trudności. Zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas wiadomością.

Przegląd MMO (4/01/2014) – m.in. DayZ, TERA, The Elder Scrolls Online, War Thunder - ilustracja #6

RuneScape

Twórców RuneScape czekają w rozpoczynającym się właśnie roku wielkie zmiany. Wszystko to za sprawą ich najnowszej inicjatywy, określanej jako Power to the Players. Deweloperzy mają w planach regularne przeprowadzanie ankiet, za pomocą których gracze będą mogli decydować o przyszłości i dalszym rozwoju gry. Odtąd czuwający nad produkcją zespół stanie się czymś w rodzaju wykonawców woli większości. Szczegóły znajdziecie w poniższym materiale wideo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry RuneScape