Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2013, 22:00

Przegląd MMO (28/12/2013) – m.in. EverQuest Next Landmark, TERA, The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zbliżający się debiut EverQuest Next Ladnmark, pierwsze informacje na temat nowej klasy w TERA oraz najnowsze szczegóły dotyczące trybu PvP w The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nadchodzący debiut wersji alfa EverQuest Next Landmark, pierwsze informacje na temat nowej klasy w TERA, a także najnowsze szczegóły w sprawie trybu PvP w The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak Battle of Cultures, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Guild Wars 2 oraz War Thunder.

EverQuest Next Landmark

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, prezes studia Sony Online Entertainment ujawnił, że wersja alfa EverQuest Next Landmark trafi w ręce pierwszych graczy już w drugiej połowie stycznia 2014 roku. Dostęp do niej zapewnimy sobie poprzez nabycie odpowiedniego Founder’s Pack’a (szczegóły tu). Wszystkich zainteresowanych tematem Landmarka odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości, gdzie znajdziecie również niespełna 5-minutowy materiał wideo wyjaśniający pokrótce czym tak właściwie będzie owa produkcja.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next Landmark

TERA

25 stycznia 2014 roku minie 3. rocznica debiutu południowo-koreańskiej wersji TERA. Azjatyccy deweloperzy przygotowują z tej okazji sporą aktualizację, w skład której wejdą m.in. nowa klasa oraz instancje. Nadchodząca profesja będzie specjalizować się w walce na średnim dystansie, zaś dostępna będzie wyłącznie dla rasy Elin. Swoją decyzję twórcy tłumaczą długim procesem produkcyjnym (ok. 8 miesięcy) animacji dla wszystkich istniejących w grze ras. Wprowadzenie takich restrykcji ma znacząco ułatwić i przyśpieszyć pracę nad nową zawartością.

  1. Oficjalna strona internetowa europejskiej edycji TERA

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu poznaliśmy kolejną porcję nowinek dotyczących trybu PvP w The Elder Scrolls Online. Wszystko za sprawą serwisu ElitistJerks, który zorganizował sesję pytań i odpowiedzi z udziałem Briana Wheelera, członka zespołu ZeniMax Online. Dzięki ich uprzejmości dowiedzieliśmy się m.in. jak dokładnie będą wyglądać starcia toczone między głównymi frakcjami na obszarze Cyrodiil, jak duże będzie znaczenie obranej taktyki na końcowy wynik potyczki, jak długo zajmie piesze przemierzenie całego terytorium Cyrodiil, a także jakie możliwości będzie oferować gildiom ten aspekt rozgrywki. Zainteresowani? Po więcej szczegółów odsyłamy do przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Battle of Cultures

W serwisie wspieram.to (polskim odpowiedniku Kickstartera) rozpoczęła się zbiórka funduszy na Battle of Cultures – przeglądarkową grę MMORPG. Za projekt odpowiedzialny jest mieszkający w Opolu Alexander Bojarski, grafik i początkujący deweloper. Pomysłodawca wyznaczył sobie za cel zebranie 15,6 tysięcy złotych do 12 marca 2014 roku. Zgromadzone fundusze (oczywiście jeśli zbiórka się powiedzie) pokryją wydatki związane z grafiką 2 i 3D, muzyką, dźwiękiem oraz promocją i marketingiem. Szczegółowe informacje dotyczące samej rozgrywki i jej głównych założeń dostępne są w tym miejscu. Tytuł w fazie alfa możemy przetestować już teraz zarówno w trybie PvP jak i PvE.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battle of Cultures

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Przedstawiciele Square Enix udostępnili zapis z sesji Q&A, podczas której padły odpowiedzi na wiele pytań związanych z Final Fantasy XIV: A Realm Reborn w wersji przeznaczonej na konsole PlayStation 4. Dowiedzieliśmy się z niej m.in., że gra nie będzie wymagać aktywowanej usługi PlayStation Plus, sterowanie będzie w pełni konfigurowalne, nie zabraknie wsparcia tradycyjnej klawiatury i myszki, zaś dotykowy panel DualShocka 4 posłuży do sterowania kursorem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Guild Wars 2

Choć deweloperzy ze studia ArenaNet odpoczywają na zasłużonych wakacjach, nie zapominają o rzeszy swoich oddanych fanów i zapalonych graczy Guild Wars 2. Z okazji trwającego okresu bożonarodzeniowo-światecznego przygotowali oni krótki materiał wideo, w którym podsumowują mijający rok i dziękują wszystkim za ten wspólnie spędzony czas.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

War Thunder

Pochodzące z Rosji studio Gaijin Entertainment nie spoczywa na laurach i w dalszym ciągu rozwija swój sztandarowy tytuł, czyli War Thunder. Trwające obecnie zamknięte beta-testy dodatku Wojska Lądowe, umożliwiającego graczom korzystanie z czołgów, mają zakończyć się w przyszłym roku. Następnie przyjdzie kolej na wprowadzenie morskich potyczek z okrętami w rolach głównych. Zainteresowanych postępem prac nad produkcją zachęcamy do zapoznania się z dwoma najnowszymi zapisami z rozgrywki, które przedstawiają naziemne starcia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry War Thunder