Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2013, 22:30

autor: moir

Przegląd MMO (17/11/2013) – m.in. EverQuest Next Landmark, Star Wars: The Old Republic, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. debiut Founder's Pack w EverQuest Next Landmark, kolejną porcję szczegółów dotyczących najnowszego rozszerzenia Star Wars: The Old Republic oraz pierwsze informacje na temat szóstego dodatku do World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie sprzedaży Founder’s Pack w EverQuest Next Landmark, kolejne doniesienia w sprawie najnowszego dodatku do Star Wars: The Old Republic, a także pierwsze informacje na temat kolejnego rozszerzenia World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Aion, Gloria Victis, Neverwinter oraz PlanetSide 2.

EverQuest Next Landmark

Deweloperzy ze studia Sony Online Entertainment rozpoczęli sprzedaż tzw. Founder’s Pack, czyli specjalnych zestawów, które zagwarantują szczęśliwym nabywcom dostęp do zamkniętych beta (i alfa) testów oraz szereg dodatkowej zawartości cyfrowej. Do wyboru są trzy paczki, różniące się nie tylko składem, lecz także i ceną.

Oferta twórców EverQuest Next Landmark prezentuje się następująco:

  1. Settler Pack (19,99 dolarów) – nielimitowany dostęp do zamkniętych beta-testów oraz unikatowa flaga, kilof, a także specjalny tytuł w grze i na forum.
  2. Explorer Pack (59,99 dolarów) – cała zawartość Settler Pack + dostęp do alfa-testów, flaga, pierścień, sakiewka, strój dworzanina oraz wyposażenie Tech Sergeanta.
  3. Trailblazer Pack (99,99 dolarów) – cała zawartość dwóch poprzednich paczek + flaga, bransoleta, dostęp do specjalnego skarbca, strój szlachecki, unikatowe wyposażenie Tech Sergeanta, 4 kody do zamkniętych beta-testów, nasze nazwisko w oficjalnych podziękowaniach, wcześniejszy dostęp do wszystkich testów, tytuł Trailblazer, a także napój zwiększający ilość zbieranych surowców o 20% na 2 tygodnie (w czasie testów alfa).

W dalszym ciągu trwają również zapisy do beta-testów produkcji, które powinny ruszyć już w najbliższym czasie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next Landmark

Star Wars: The Old Republic

Firma BioWare ujawniła kolejną porcję szczegółów dotyczących Galactic Starfighter, czyli najnowszego rozszerzenia ich sztandarowej produkcji MMO – Star Wars: The Old Republic. Dodatek będzie koncentrował się na kosmicznych starciach myśliwców z udziałem 24 graczy.

Autorzy zapowiadają, że zawartość DLC będzie niezwykle rozbudowana i nie zabraknie w nim mnóstwa świeżych pomysłów. Za udział w kolejnych bitwach gracze będą zdobywać specjalne punkty (requisition), które następnie wymienią na nowy arsenał, wyposażenie, moce oraz unikatowe elementy dekoracyjne dla swojego statku. Ponadto, Galactic Starfighter będzie oferować wiele możliwości konfiguracji i strategii, bowiem każdy z członków naszej załogi (którą skompletujemy osobiście) będzie niejako „wnosił” na pokład zupełnie inny zestaw umiejętności, a efekt końcowy będzie zależeć od dobranej przez nas „mieszanki”.

Pierwsi do gry (bowiem już 3 grudnia) zasiądą posiadacze aktywnych subskrypcji. Następnie (14 stycznia 2014 roku) zaszczyt ten przypadnie preferowanym użytkownikom, zaś cała reszta do zabawy dołączy dopiero 4 lutego.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na oficjalną stronę gry, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zawartości Galactic Starfighter.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

World of Warcraft

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po oficjalnej zapowiedzi piątego dodatku do World of Warcraft, a przedstawiciele Blizzard Entertainment już poinformowali, że trwają pracę nad szóstym rozszerzeniem. Nowinę przekazał sam Mike Morhaime, prezes firmy, podczas rozmowy z zachodnim serwisem Polygon. Zaskakującą decyzję, bowiem do tej pory amerykański gigant nigdy nie śpieszył się z podobnymi deklaracjami, uzasadniono zmianą dotychczasowej strategii marketingowej.

Informacja o ciągłym rozwoju najpopularniejszej gry MMO na świecie z pewnością stanowi pewne pocieszenie dla rzeszy graczy, których w ostatnim czasie zasmuciło oświadczenie mówiące, że Blizzard nie ma zamiaru zmieniać modelu biznesowego swojej sztandarowej produkcji na free-to-play. Na podjęcie owej decyzji z pewnością wpłynął fakt stabilizującej się ostatnio liczby aktywnych subskrybentów, która oscyluje obecnie wokół 7,6 miliona.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Aion

Na 20 listopada bieżącego roku zaplanowano debiut aktualizacji 4.3 w europejskiej wersji Aiona. Wśród zawartości uaktualnienia nie zabraknie m.in. nowych instancji, przedmiotów, zadań oraz starć 12vs12. Szczegółowy wykaz zmian dostępny jest pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Aion

Gloria Victis

Choć w dalszym ciągu niewiele wiemy na temat Gloria Victis, to możemy być raczej spokojni co do jakości tejże produkcji. Otóż, jak ujawnili niedawno jej twórcy, do zespołu pracującego nad grą dołączyli scenarzyści Jacek Komuda i Maciej Jurewicz, którzy w przeszłości odpowiedzialni byli m.in. za takie dzieła jak Wiedźmin oraz Bulletstorm. Nowym nabytkiem jest również animator Jarosław Zieliński, który brał udział w takich projektach jak Two Worlds II, Dreadfall Adventures, Painkiller: Hell & Damnation i NecroVision.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gloria Victis

Neverwinter

W minionym tygodniu do sieci trafił materiał wideo prezentujący (i objaśniający) czym tak naprawdę będą tzw. Ścieżki Chwały, które zostaną wprowadzone do świata Neverwinter za sprawą dodatku Shadowmantle. W skrócie: będą to zestawy umiejętności, za pomocą których będziemy mogli niemal dowolnie „zbudować” prowadzoną przez nas postać. Szczegółów dowiecie się z poniższego zwiastunu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

PlanetSide 2

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów PlanetSide 2. Kilka dni temu deweloperzy ze studia Sony Online Entertainment opublikowali długo oczekiwany patch ulepszający optymalizację tej niezwykle popularnej produkcji z gatunku MMOFPS. Aktualizacja znacząco poprawia dotychczasową jakość rozgrywki, zaś wśród licznych graczy pojawiają się głosy mówiące o nawet 100% wzroście wydajności. Szczegółowych informacji dotyczących uaktualnienia należy szukać pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry PlanetSide 2