Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2015, 16:55

autor: Bard

Przedstawiciel Naughty Dog sugeruje, że The Last of Us 2 istnieje?

Podczas streama prowadzonego w związku z nadchodzącą premierą kolekcji Uncharted dla posiadaczy PlayStation 4, jeden z twórców subtelnie nawiązał do The Last of Us 2. Mimo że oficjalnie istnienie sequela nie jest potwierdzone, nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o możliwej kontynuacji dzieła Naughty Dog.

The Last of Us 2 być może ujrzy światło dzienne. - Przedstawiciel Naughty Dog sugeruje, że The Last of Us 2 istnieje? - wiadomość - 2015-09-16
The Last of Us 2 być może ujrzy światło dzienne.

Livestream prowadzony przez twórców z Naughty Dog był prezentacją nadchodzącego Uncharted: Nathan Drake Collection, jednak parę słów wypowiedzianych przez pisarza Josha Scherra w całym materiale zaintrygowało graczy w szczególny sposób. Po informacji, że autorem animacji twarzy w kolekcji Uncharted jest Eric Monacelli, Sherr nawiązał do "pierwszego The Last of Us", co może sugerować, że nie ostatniego. Chwilę później rzucił: "Czy ja powiedziałem pierwszy The Last of Us?, powtarzając tytuł kilkukrotnie. Sytuacja została opublikowana na YouTube przez jednego z użytkowników.

Całe zamieszanie może wynikać jedynie z przejęzyczenia, choć to nie pierwszy raz, gdy słyszy się o sequelu The Last of Us. Już w grudniu 2014 roku w portfolio projektanta postaci z Naughty Dog mogliśmy znaleźć informację o wstępnych pracach nad modelami głów do drugiej części gry. Zaledwie parę miesięcy temu, w czerwcu, Nolan North, aktor podkładający głos Nathana Drake'a w serii Uncharted, na konwencie mangowym Metrocon nieoficjalnie potwierdził, że studio pracuje nad kontynuacją survival horroru. Mimo to Troy Baker, który dubbingował postać Joela z The Last of Us zaprzeczył, by wiedział cokolwiek o produkcji "dwójki".

Na tę chwilę z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że wysiłki Naughty Dog są skupione na ukończeniu gry Uncharted 4: A Thief's End, która ma ukazać się na konsoli PlayStation 4 w marcu 2016 roku.