Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 lutego 2015, 11:15

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 28 lutego – 1 marca (m.in. The Witcher Adventure Game, Blood Bowl, Out There)

W tym tygodniu na promocji znalazło się wiele niezłych gier mobilnych. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich produkcji jak The Witcher Adventure Game, Blood Bowl, Out There, Braveland, Banner Saga, Machinarium czy Botanicula.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

The Witcher Adventure Game

Android: 12 zł; wcześniej ok. 18 zł – iOS: ok. 17 zł; wcześniej ok. 25 zł

Najnowszy przegląd rozpoczynamy mocnym, polskim akcentem, mianowicie obniżką ceny The Witcher Adventure Game od studia CD Projekt RED. Mamy tu do czynienia z cyfrowym wydaniem udanej planszówki osadzonej w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Gra pozwala wcielić się w Geralta, Triss Merigold, Jaskiera lub krasnoludzkiego wojownika Yarpena Zigrina, brać udział w polowaniach na potwory, wykonywać misje, rozwiązywać zagadki i wchodzić w interakcje z postaciami niezależnymi. Na ciągle długie, zimowy wieczory jak znalazł.

Out There

Android: 9,99 zł; wcześniej ok. 15 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 16 zł

W marcu kosmiczna gra eksploracyjna Out There powinna otrzymać długo oczekiwaną aktualizację Omega Edition. Najprawdopodobniej z tego powodu studio Mi-Clos zdecydowało się obniżyć cenę obu mobilnych edycji swojego bardzo udanego dzieła. Przypominam, że Omega Edition przyniesie za sobą poprawioną grafikę, nowe statki i rasy obcych oraz alternatywne zakończenie kampanii. Ponadto galaktyka zostanie poszerzona o nowe układy planetarne i natkniemy się na 50 dodatkowych sekwencji przygodowych.

Blood Bowl

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 20 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 21 zł

80-procentowej obniżki ceny doczekała się specjalna mobilna odsłona serii strategicznych gier sportowych Blood Bowl. Tytuł dedykowany iPadowi i tabletom z systemem Android pozwala rozgrywać mecze w specyficznej odmianie futbolu amerykańskiego. Zabawa jest brutalna, choć niezbyt dynamiczna, a to z uwagi na fakt, że walka o punkty toczy się z podziałem na tury. W grze znajdziecie zarówno kampanię solową, jak i opcję wieloosobową. Szkoda tylko, że na starcie uzyskuje się dostęp jedynie do dwóch ras (orków i ludzi) – kolejne można odblokować po wysupłaniu każdorazowo około 11 złotych.

Violett

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 16 zł

Macie ochotę na baśniową przygodówkę point-n-click? Violett polskiego studia Forever Entertainment spełni Wasze oczekiwania z nawiązką. Perypetie zbuntowanej nastolatki Violett zapewniają odpowiednią dozę humoru, stanowią wyzwanie dla szarych komórek i cieszą oko dopracowaną szatą graficzną, łączącą dwuwymiarowe tła z trójwymiarowymi postaciami bohaterów.

Wyprzedaż gier z serii The King of Fighters (Android)

Seria The King of Fighters lata świetności ma już za sobą. Niegdyś toczyła jednak wyrównane boje z kolejnymi Street Fighterami, ciesząc się należnym szacunkiem fanów dwuwymiarowych bijatyk (również w Polsce). Największym kultem obrosły w naszym kraju edycje z lat 1997-98, więc niezmiernie cieszy nas wiadomość o androidowej wyprzedaży zaordynowanej przez firmę SNK Playmore. Objęto nią m.in. owe dwie odsłony serii:

Oscura: Second Shadow

Android: ok. 7 zł; wcześniej ok. 13 zł

Oscura: Second Shadow to nie lada gratka dla wszystkich fanów dwuwymiarowych platformówek. Akcja produkcji rozgrywa się w tajemniczym świecie, którym zawładnęła ciemność. Gracz musi przywrócić krainie dawną świetność. Dokonuje tego na przestrzeni dwudziestu poziomów, na których mierzy się nie tylko z licznymi pułapkami, ale też dziwacznymi, nierzadko monstrualnymi stworami. Ładna grafika, niezwykły klimat i dopracowane sterowanie dotykiem czynią z Oscura: Second Shadow bardzo atrakcyjny kąsek.

Wyprzedaż gier czeskiego studia Amanita Design – Machinarium i Botanicula (iOS)

Czesi z Amanita Design nie są najpłodniejszymi deweloperami na świecie. Dzięki temu mogą jednak skupić się na skrupulatnym dopieszczaniu swoich nielicznych, ale jakże wyjątkowych dzieł. Najlepszym tego przykładem jest fascynujące Machinarium oraz chwytająca za serce Botanicula. Obie przygodówki doczekały się właśnie solidnej przeceny w App Store. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości podobny los spotka androidowe odsłony – trzymamy za to mocno kciuki.

Banner Saga

iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 42 zł

Kolejnej 50% obniżki doczekał się turowy RPG Banner Saga. Niestety, tym razem jedynie w wersji iOS (posiadacze iPhone’a i iPada powinni poważnie rozważyć zakup). Akcja Banner Saga została umiejscowiona w krainie fantasy zainspirowanej mitologią nordycką. Pod względem rozgrywki gra koncentruje się przede wszystkim na turowych bitwach rozgrywanych na mapach pokrytych siatką kwadratów. Wisienką na torcie jest znakomita oprawa graficzna.

Braveland

Android: ok. 3 zł; wcześniej ok. 11 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 12 zł

Braveland to udana turowa strategia fantasy. Jeśli dotąd odkładaliście zakup gry studia Tortuga z uwagi na stosunkowo krótki czas wymagany do przejścia głównej kampanii (3-4 godziny zabawy), to właśnie nadarzyła się okazja, by zaliczyć tę ciekawą historię za 1/3 dotychczasowej ceny. Tym bardziej, że pod koniec 2014 roku doczekaliśmy się premiery części drugiej, zatytułowanej Braveland Wizard. Dzięki przecenie możecie rozpocząć swoją przygodę z tym cyklem za ledwie kilka złotych.

Okazje Red Stripe dla użytkowników Windows Phone

Doczekaliśmy się kolejnego odświeżenia oferty akcji promocyjnej Okazje Red Stripe. Po raz kolejny co najmniej 50% obniżki ceny doczekało się pięć tytułów. Tym razem posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone mogą zakupić: grę defensywną geoDefense Swarm, arcade’owe Pinball League: HardHat Zone, zręcznościową grę logiczną Sparkle 2, bodaj najlepszą mobilną grę skaterską Skateboard Party 2 oraz wersję Premium znakomitej samochodowej zręcznościówki Pako – Car Chase Simulator. Pełną ofertę znajdziecie poniżej:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.