Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2015, 12:30

autor: Luc

Kolejne gry z cyklu Assassin’s Creed będą miały więcej współczesnych wątków

Zwolennicy intryg i bardziej skomplikowanych historii w Assassin’s Creed mają powody do radości. Jeden ze scenarzystów Ubisoftu zdradził, że w przyszłych odsłonach ponownie usłyszymy o Pierwszej Cywilizacji oraz współczesnym konflikcie Asasynów i Templariuszy.

Wkrótce ponownie spotkamy przedstawicieli Pierwszej Cywilizacji. - Assassin’s Creed - Ubisoft zapowiada więcej współczesnych wątków w kolejnych odsłonach - wiadomość - 2015-02-28
Wkrótce ponownie spotkamy przedstawicieli Pierwszej Cywilizacji.

Praktycznie nieistniejący i nic niewnoszący wątek współczesny w Assassin’s Creed: Unity dla wielu graczy był porządnym rozczarowaniem. Zapoczątkowany po „trylogii” Desmonda trend skupiania się na historycznym aspekcie rozgrywki miał wprawdzie spore grono zwolenników, ale fani wyczekujący wyjaśnienia wielu postawionych na początku pytań do dziś pozostają bez odpowiedzi. Szczęśliwie dla nich, już niedługo może się to zmienić. Darby McDevitt, jeden z głównych scenarzystów pracujących nad serią Assassin’s Creed, zdradził, że w kolejnych odsłonach ponownie przeniesiemy się do współczesności i będzie to podróż jak najbardziej znacząca. Podczas niedawnej sesji na serwisie Twitch.tv, McDevitt powiedział:

Jednym z naszych pobocznych zadań jest zapewnienie tego, aby wszystkie przyszłe projekty zawierały konkretną i spójną chronologię, opartą w dużej mierze o historię Pierwszej Cywilizacji. Znajdziemy w niej pełno mniej lub bardziej przełomowych momentów, ale dzięki temu każdy przyszły scenarzysta pracujący nad fabułą, będzie mógł w dowolnym momencie powiedzieć „chcę ponownie wpleść do gry Juno albo Minervę” i nie sprawi mu to najmniejszego problemu.

Ujawnione przez Kotatku screenshoty z Assassin’s Creed: Victory robią ogromne wrażenie. - Assassin’s Creed - Ubisoft zapowiada więcej współczesnych wątków w kolejnych odsłonach - wiadomość - 2015-02-28
Ujawnione przez Kotatku screenshoty z Assassin’s Creed: Victory robią ogromne wrażenie.

Aby zapewnić logiczną spójność podobnych zabiegów, zespół Ubisoftu opracował do tej pory bardzo dokładny opis losów wspomnianej Pierwszej Cywilizacji – wedle zapewnień McDevitta, pokrywa on od 500 do 700 lat wydarzeń, które w przyszłości będą obrazowane w kolejnych Assassin’s Creed. Co jeszcze ciekawsze, rozpisany w ten sposób scenariusz ma wystarczyć nawet na 10 lub wręcz 20 lat kontynuowania serii.

Czy na GDC 2015 doczekamy się oficjalnej zapowiedzi Assassin's Creed: Victory? - Assassin’s Creed - Ubisoft zapowiada więcej współczesnych wątków w kolejnych odsłonach - wiadomość - 2015-02-28
Czy na GDC 2015 doczekamy się oficjalnej zapowiedzi Assassin's Creed: Victory?

Następna odsłona przygód Asasynów przeniesie nas do wiktoriańskiego Londynu. Premierę zaplanowano na jesień 2015 roku, wciąż nie znamy jednak zbyt wielu szczegółów nachodzącej produkcji – zarówno tych dotyczących wątku historycznego, jak i tego dziejącego się w teraźniejszości. Sam tytuł nie został zresztą jeszcze oficjalnie zapowiedziany, zaś za przeciek informacji o Assassin’s Creed: Victory odpowiada serwis Kotaku. Potwierdzenia ze strony Ubisoftu doczekamy się jednak być może już na początku marca – z harmonogramu zbliżającego się Game Developers Conference (4-6 marzec 2015 roku), podczas jednego z panelów Ubisoftu zostanie pokazany nieujawniony projekt. Prezentację ma poprowadzić Ashraf Ismail – jeden z twórców Assassin’s Creed IV: Black Flag.