Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2015, 10:34

autor: Góral

Project CARS - zobacz rozgrywkę podczas ulewy

W sieci pojawiło się kolejne nagranie prezentujące rozgrywkę w Project CARS. Tym razem możemy obejrzeć zmagania podczas ulewy. Dodatkowo twórcy gry zdradzili w serwisie społecznościowym Twitter kilka ciekawostek związanych z tworzoną przez siebie produkcją.

Twórcy gry Project CARS wyjawili na profilu produkcji w serwisie społecznościowym Twitter kilka ciekawostek dotyczących wyczekiwanego przez fanów motoryzacji tytułu. Deweloperzy zdradzili, że obliczenia związane z fizyką wykonywane są 600 razy na sekundę, a dodatkowo w tym samym czasie gra sprawdza ruchy palców (skręcanie, wciskanie gazu, hamowanie itd.) 250 razy. Poza tym pochwalono się, że tytuł zaoferuje ponad 250 mil wirtualnego asfaltu, co odpowiada trasie z Times Square (Nowy Jork) do Białego Domu (Waszyngton). Powyższe liczby robią wrażenie, ale ciekawsze jest i tak najnowsze nagranie (do obejrzenia powyżej) z rozgrywką, na którym możemy zaznajomić się z systemem pogodowym, w tym przypadku z deszczem. Trzeba przyznać, że prezentuje się on bardzo efektownie, a dodatkowo znacznie utrudnia jazdę.

W Project CARS deszcz znacznie utrudnia jazdę. - Project CARS - zobacz rozgrywkę podczas ulewy - wiadomość - 2015-01-05
W Project CARS deszcz znacznie utrudnia jazdę.
Project CARS w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Slightly Mad Studios
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, Wii U
  • Data premiery: 17 marca 2015 roku

Project CARS miało ukazać się w listopadzie 2014 roku, jednak na miesiąc przed premierą okazało się, że twórcy potrzebują jeszcze trochę czasu na dopieszczenie projektu. Koniec końców tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC w marcu bieżącego roku. W planach znajduje się także wersja na Wii U, jednak nie wiemy kiedy trafi ona na rynek.

Project CARS - zobacz rozgrywkę podczas ulewy - ilustracja #2Project CARS to kolejna produkcja studia Slightly Mad znanego z takich gier jak Test Drive: Ferrari Racing Legends czy też Shift 2: Unleashed. Tytuł oferować ma symulacyjny model jazdy oraz wysokiej jakości oprawę graficzną (wymagania sprzętowe PC-towej wersji znajdziecie tutaj). Gra zostanie wydana w Polsce nakładem firmy Cenega i sprzedawana będzie w rodzimej wersji językowej (napisy).

Warto także wspomnieć, że oprócz tego projektu, twórcy pracują również nad World of Speed, czyli sieciową grą wyścigową na komputery PC, która będzie udostępniana w ramach modelu biznesowego free-to-play.