Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2014, 13:29

Project CARS zadebiutuje 21 listopada na PC, XONE i PS4

Za pośrednictwem brytyjskiego sklepu internetowego GAME poznaliśmy dokładną datę premiery gry wyścigowej Project CARS. Produkcja ukaże się na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 21 listopada, z kolei wersja na Wii U ujrzy światło dzienne w przyszłym roku.

O tym, że Project CARS trafi na sklepowe półki w listopadzie, wiedzieliśmy już od kwietnia, teraz jednak poznaliśmy dokładną datę wydania jednej z najbardziej oczekiwanych wyścigówek tego roku. Dzieło Slightly Mad Studios w wersji na Xboksa One, PlayStation 4 oraz PC będzie miało swą premierę w Wielkiej Brytanii w piątek 21 listopada. Można więc przypuszczać, że gra pojawi się w Europie tego samego dnia, zaś w Ameryce Północnej nieco wcześniej – we wtorek 18 listopada.

Project CARS ma zachwycać nie tylko piękną grafiką, ale i realistycznym modelem jazdy. - Project CARS zadebiutuje 21 listopada na PC, Xboksie One i PlayStation 4 - wiadomość - 2014-09-04
Project CARS ma zachwycać nie tylko piękną grafiką, ale i realistycznym modelem jazdy.

Informację ujawnił brytyjski sklep internetowy GAME poprzez swoje konto na Twitterze. Co prawda wpis dotyczy premiery tylko w Wielkiej Brytanii, trudno jednak spodziewać się, by Project CARS miało ukazać się w Europie czy Stanach Zjednoczonych z opóźnieniem. Produkcja studia Slightly Mad, sfinansowana w dużej części przez fanów zgromadzonych na portalu World of Mass Development, ma połączyć w sobie model jazdy, czerpiący z takich symulatorów jak Gran Turismo czy Forza Motorsport, mnogość dostępnych tras i samochodów oraz przepiękną grafikę. Dodatkowo Project CARS w wersji na PC będzie jedną z pierwszych wyścigówek, która wesprze technologię Oculus Rift. Początkowo tytuł miał trafić na Xboksa 360 i PlayStation 3, twórcy zdecydowali się jednak na przeniesienie swego dzieła na konsole nowej generacji. Z kolei premiera gry na Wii U została przesunięta na przyszły rok.

  1. Oficjalna strona internetowa Project CARS
  2. Graliśmy w Project CARS – realistyczne wyścigi nabierają rumieńców

Ostatnia aktualizacja: 2014-09-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Project CARS

Project CARS